Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

Jak co roku Opera Krakowska zaprasza na Dzień Otwarty. Odbędzie się on 8 grudnia w godz. 10.00-14.00, pod hasłem „10 lat w gmachu Opery”. Ten dzień będzie okazją do spotkania z artystami teatru oraz do rozmów i spędzenia wspólnie czasu.

W tym dniu, na wszystkich odwiedzających gości czekać będzie wiele atrakcji. Widzowie będą mieć niepowtarzalną okazję obejrzeć na Dużej Scenie próbę zespołu Baletu Opery Krakowskiej. Po niej odbędzie się spotkanie z realizatorami wieczoru „Opera 2008-2018”, podczas którego zostanie zaprezentowany mechanizm sceniczny w ramach pokazu technologii sceny. W związku z tym, że obecnie mija 10 lat odkąd Opera Krakowska zyskała nową siedzibę, teatr wydał specjalne wydawnictwo – album „Opera Krakowska 2008-2018”, który upamiętnia wszystkie najpiękniejsze i najważniejsze momenty z tego okresu. Promocja wydawnictwa i spotkanie z zaproszonymi gośćmi, m.in. z solistami i pracownikami Opery, odbędzie się na Antresoli Opery Krakowskiej.

Dzieci wraz z całymi rodzinami Opera zaprasza na warsztaty taneczne „Na ludową nutę” oraz na warsztaty plastyczne i kostiumograficzne. Z myślą o małych melomanach (6-10 lat), ale też ich rodzicach, zaprezentowane zostanie wyjątkowe przedstawienie „Pan Tralaliński”, po którym odbędzie się spotkanie z solistami i realizatorami. Tego dnia będzie można również obejrzeć pokaz uczniów Studia Baletowego. Chętni zwiedzą gmach Opery zarówno na trasie rodzinnej, jak też na trasie ekstremalnej, która w ubiegłym roku cieszyła się dużą popularnością. Podobnie jak rok temu, w holu kasowym Opery będzie można przemierzyć operowe kostiumy i zrobić sobie zdjęcie w fotograficznym atelier. Z kolei w foyer będzie można kupić plakaty ze spektakli Opery Krakowskiej.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Opery Krakowskiej od 1 grudnia 2018 roku. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki na dane wydarzenie z wyjątkiem zwiedzania na trasie ekstremalnej, gdzie jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 wejściówki.

Szczegółowe informacje: www.opera.krakow.pl

[fot. Ryszard Kornecki]

Leave a Reply