ŁUKASZ MACIEJEWSKI Z MEDALEM „POLONIA MINOR”

Tegoroczny laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „najlepsza książka roku” oraz laureat Nagrody „Art-Kciuka” dla Osobowości 2018 roku, otrzymał właśnie kolejne wyjątkowe wyróżnienie – przyznany przez Marszałka Małopolski medal „Polonia Minor” „za wieloletnią pracę na rzecz wzbogacania życia kulturalnego Małopolski i jej mieszkańców”.

„Dziękuję Panu Marszałkowi, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, a przede wszystkim wspaniałej ekipie Centrum Sztuki Mościce gdzie mam możliwość realizować się twórczo od kilkunastu już lat mojej pracy etatowej. Zdaję sobie sprawę, że to głównie za działalność dla tej instytucji oraz dla Tarnowa, zostałem wyróżniony i doceniony tak szczególnym wyróżnieniem przyznanym mi w tak szczególnym okresie” – powiedział Łukasz Maciejewski.

Medal Polonia Minor jest jednym z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

Medale przyznawane są w Małopolsce od 2011 roku osobom prywatnym, stowarzyszeniom oraz innym podmiotom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski.

O przyznaniu nagrody decydują, wspólnie, Marszałek Województwa Małopolskiego wraz z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Autorem odlewu wykonanego z brązu jest krakowski artysta rzeźbiarz prof. Wincenty Kućma – jeden z najwybitniejszych współcześnie żyjących polskich rzeźbiarzy.

Łukasz Maciejewski: „Myślę, że w tym wyjątkowym dla mnie roku stanowczo wyczerpałem już limit nagród i wyróżnień – co najmniej w tej dekadzie (trzecia nagroda w ciągu kilku tygodni). Teraz czas na innych”.

Jedna myśl na temat “ŁUKASZ MACIEJEWSKI Z MEDALEM „POLONIA MINOR”

Leave a Reply