EVA, historia Evy Cassidy

Gwiazda polskiego teatru – Joanna Szczepkowska zabierze Widzów Teatru Rampa w świat piosenek amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy i opowie jej historię… W spektaklu „Eva” przez Nią reżyserowanym wystąpią: wspaniała aktorka i wokalistka Teatru Rampa – Dorota Osińska i sama Joanna Szczepkowska.

Inspiracją do powstania tego muzycznego przedstawienia był nie tylko niezwykły głos i legenda jego bohaterki, ale również talent Doroty Osińskiej, często porównywanej do Evy Cassidy. Autorka i reżyserka nowego tytułu Joanna Szczepkowska dostrzegła również podobieństwa charakterów, gustów artystycznych i brzmień głosów jakie łączą obie artystki. W spektaklu „Eva” widzowie znajdą nie tylko słynne piosenki, jakie śpiewała Eva Cassidy, ale też jej historię opowiedzianą w różnych muzycznych rytmach i brzmieniach.

Kierownikiem muzycznym przedstawienia jest Paweł Stankiewicz, który odpowiada również za aranżacje prezentowanych piosenek wykonywanych na żywo przez zespół znakomitych muzyków.

Scenariusz, reżyseria Joanna Szczepkowska

Aranżacje, kierownictwo muzyczne Paweł Stankiewicz

Scenografia, kostiumy Natalia Kołodziej

Występują: Dorota Osińska – śpiew, gitara akustyczna, flet poprzeczny; Joanna Szczepkowska – śpiew, instrumenty perkusyjne; Paweł Stankiewicz – gitary, śpiew; Piotr Banaszek – instrumenty klawiszowe, mandolina, gitara elektryczna, śpiew; Piotr Maślanka – instrumenty perkusyjne, piano, gitara elektryczna, śpiew

Leave a Reply