T1A: HISTORIA / Grając Maggie

W ramach projektu „T1A: HISTORIA” w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” w Lublinie, 14 października o godz. 17.00 zobaczymy spektakl „Grając Maggie” w wykonaniu Pipa Uttona. Spektakl poprzedzi wprowadzenie Tomasza Miłkowskiego.

To więcej niż spektakl czy portret damy, to audiencja u Margaret Thatcher. Żaden polityk nie podzielił narodu tak, jak ona. Jedni ją wielbią, inni nienawidzą. Kim więc była? Zbawcą czy tyranem? Pip Utton nie odpowiada jednoznacznie na te pytania, pokazuje jedynie jej sylwetkę. Mamy okazję poznać jej filozofię, inspiracje i logikę. Pip Utton nie tylko wciela się w rolę Margaret Thatcher, ale też jako „Żelazna Dama” podejmuje ryzyko rozmowy z publicznością. Pip Utton  JEST „Żelazną Damą”.

Scenariusz i wykonanie – Pip Utton

Reżyseria – Marguerite Chaigne

Tłumaczenie na język polski – Andrzej Kępski

Spektakl w języku angielskim z napisami w języku polskim

Wprowadzenie do spektaklu – red. Tomasz Miłkowski

Pip Utton – angielski aktor i pisarz. Specjalizuje się w tworzeniu sztuk dotyczących wyrazistych postaci historycznych i literackich. Swoje monodramy o takich osobach jak: Francis Bacon, Charlie Chaplin, Winston Churchill, Karol Dickens i Adolf Hitler grał na całym świecie zdobywają za nie niezliczoną ilość nagród i wyróżnień. Strona internetowa Artysty – www.pip-utton.co.uk

Wstęp wolny

Projekt „T1A: HISTORIA” to cykl prezentacji spektakli w poetyce teatru jednego aktora/aktorki, których treścią jest historia XX wieku. Józef Stalin i stalinowskie represje, Margaret Thatcher, Holocaust, Maria Curie-Skłodowska to postaci i tematy, które chcemy przybliżyć lubelskim widzom poprzez sztukę monodramu – pełnoprawnej formy teatralnej, jednak najbardziej intymnej i skłaniającej do silniejszego niż zwykle przeżycia treści i historii.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”

fot. © Copyright Pip Utton Theatre Company 2015-2016

Leave a Reply