Zielona Góra zwyczajowo rusza z Winobraniem

We wrześniu w Teatrze Lubuskim odbędą się, jak co roku, Winobraniowe Spotkania Teatralne 2018. Oto program :

„MAYDAY 2”
7 września 2018,
Teatr im. J.Osterwy z Gorzowa Wlkp.

Kontynuacja jednej z najśmieszniejszych komedii wszech czasów. Co tym razem czeka spokojnego, niepozornego taksówkarza, który brawurowo (i ze sporymi sukcesami „organizacyjnymi”) prowadzi podwójne życie, karkołomnie lawirując pomiędzy dwoma nieświadomymi niczego żonami? Czy mężczyźnie uda się zatrzymać lawinę nieprzewidywalnych zdarzeń, które nieuchronnie zmierzają do demaskacji?

„NAJLEPSZE PRZYJACIÓŁKI”
8 września 2018,Teatr Muzyczny w Toruniu

Opowieść o kobiecej przyjaźni, napisana przez izraelską dramatopisarkę Anat Gov, to jednocześnie smutna i zabawna tragikomedia, pełna przygód, retrospekcji i refleksji o miłości. Na prośbę jednej z trzech niegdysiejszych przyjaciółek, kobiety spotykają się po latach, żeby nie tylko wspominać dawne czasy, ale również rozmawiać o przyszłości, która może okazać się niezmiernie zaskakująca. Choć Najlepsze przyjaciółki wzruszają i śmieszą, to przede wszystkim uświadamiają to, co jest dla nas istotne – przyjaźń jest najważniejsza, a miłość pozwala przetrwać.

„CZY TY TO TY? „
9 września 2018,
Teatr Capitol Warszawa

Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w pogoni za szczęściem!Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo… On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka. Nie ta żona, nie ten mąż! Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót…

„OSTRA JAZDA”
10 września 2018,
Teatr Komedia Warszawa

Co się dzieje, kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Ale droga, którą przemierzamy, aby zdobyć wymarzone stanowisko może być długa i wyboista, a i poszukiwania mozolne. Co robią bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę? Postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Sami wymyślają sobie zajęcie! Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować… film erotyczny. Wszystko wydaje się proste: trzeba tylko zatrudnić odpowiednich „aktorów” i ruszyć z produkcją, która przysporzy im mnóstwo pieniędzy!

TRZY RAZY ŁÓŻKO”
11 września 2018,
Teatr Komedia Wrocław

On i Ona, mąż i żona w alkowie. Trzy potyczki, trzy ważne rozmowy, trzy przełomowe momenty w życiu pewnej pary. A wszystko pod jedną kołdrą. Gdyby pokusić się o stworzenie rankingu mebli, które odgrywają najważniejszą rolę w życiu człowieka, bez wątpienia łóżko znalazłoby się w ścisłej czołówce. Trzy odsłony, trzy noce, trzy momenty z ich życia, trzy punkty zwrotne – okazuje się, że tyle wystarczy, by opowiedzieć zabawną historię o pewnej parze. To małżeńska komedia, która łączy lekkość stylu i żartu z pytaniami w tonie serio.

„KONTRABASISTA”
13 września 2018,
Teatr Maska – Jelenia Góra

Tekst Patricka Süskinda to gorzka, ironiczna opowieść o samotnym człowieku, który nie potrafi pogodzić się z myślą grania „ostatnich skrzypiec” w orkiestrze. Ale nie tylko w orkiestrze, bo – jak się okazuje – również w życiu. Spektakl jest także monologiem o rozpaczliwej samotności, którą bohater stara się wypełniać muzyką. KONTRABASISTA to przepełniony groteską, śmiechem i nostalgią monodram. W roli tytułowej Krzysztof Rogacewicz.

„CUDOWNA TERAPIA”
14 września 2018,
Agencja Artystyczna CDN

Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują „istnienie we dwoje”.
ZAMIAST DO GABINETU – ZAPRASZAMY DO TEATRU NA „CUDOWNĄ TERAPIĘ”!Joanna – Dominika Ostałowska – egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją i Walenty – (Marcin Kwaśny) – nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej. Państwo Dorek to doświadczone małżeństwo, które postanawia się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybierają się jednak do wybitnego psychoterapeuty (Artur Pontek), tym samym dając sobie ostatnią szansę.

„PRZEDSTAWIENIE HAMLETA WE WSI GŁUCHA DOLNA”
15 września 2018,
Teatr im. J.Osterwy – Gorzów Wlkp.

Mieszkańcy wsi Głucha Dolna decydują się na wystawienie „Hamleta”. Nieoczekiwanie ich codzienność zaczyna przypominać poczynania szekspirowskich bohaterów. Tajemnicze zniknięcie pieniędzy, perypetie miłosne i machlojki lokalnego kacyka budzą śmiech i stają się przestrogą w nieśmiertelnej komedii Ivo Bresana. Ukazują uniwersalny mechanizm intrygi i władzy.

„NIE STRÓJ ZDOBI NIEBOSZCZYKA”  
16 września 2018,
Teatr Miejski Leszno
( na zdj.)

Ona i On. A także Pani Radczyni, która jest zamożna. I nieroztropnie umiera w nieodpowiednim momencie. A tak wygodnie żyło się koło niej i trochę jej kosztem. Bez Pani Radczyni świat się przewraca. Jest na to sposób. Zmartwychwstanie. Wszystko zaczyna się psychodramą, a kończy… istnym horrorem.
Reżyseria: Błażej Peszek
Obsada: Katarzyna Krzanowska, Jan Peszek, Błażej Peszek.

Poza tym Teatr Lubuski zapowiada po raz drugi MONTE VERDE czyli Festiwal Teatrów Plenerowych.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  ”W połowie września Zielona Góra ponownnie  zamieni się w arenę spektakli plenerowych. Na parkingu Centrum Przyrodniczego (ul. gen. Dąbrowskiego) i na podwórku przy dotychczasowej „Galerii u Jadźki” (ul. Żeromskiego) zaprosimy widzów do odbycia niecodziennych podróży.”

Festiwal odbywa się w ramach Dni Zielona Góra Winobranie 2018.

Opr. Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply