Jubileuszowe Wybrzeże Sztuki

Teatr Wybrzeże zaprasza na przegląd, który potrwa od 8 do 16 września. W tym roku na scenach Teatru Wybrzeże zaprezentujemy naszą najnowszą premierę oraz najciekawsze i najgłośniejsze spektakle minionego sezonu!
10. edycję Wybrzeża Sztuki zainaugurujemy w sobotę, 8 września na Dużej Scenie premierą TROJANEK Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Dwa dni później, w poniedziałek, 10 września na Scenie Kameralnej zaprezentujemy spektakl MURZYNI WE FLORENCJI wg Vedrany Rudan w reżyserii Iwony Kempy z Teatru Nowego Proxima. We wtorek, 11 września na Dużej Scenie POD PRESJĄ wg scenariusza i w reżyserii Mai Kleczewskiej z Teatru Śląskiego. W środę, 12 września również na Dużej Scenie zaprezentujemy ZAPISKI Z WYGNANIA Sabiny Baral w reżyserii Magdy Umer z Teatru Polonia. W czwartek, 13 września na Scenie Kameralnej PRZEBUDZENIE WIOSNY Franka Wedekinda w reżyserii Kuby Kowalskiego z Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej. W piątek, 14 września na Dużej Scenie zaprezentujemy BELLA FIGURA Yasminy Rezy w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego z Teatru Wybrzeże. Jubileuszowy przegląd zakończymy w niedzielę, 16 września na Dużej Scenie ŚMIERCIĄ BIAŁEJ POŃCZOCHY Mariana Pankowskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego z Teatru Wybrzeże.
O WYBRZEŻU SZTUKI
Wybrzeże Sztuki to coroczne święto miłośników teatru, podczas którego prezentujemy najciekawsze, najwybitniejsze i najgłośniejsze spektakle prezentowane na polskich scenach. Dzięki dotychczasowym dziewięciu edycjom naszego przeglądu zaprezentowaliśmy m.in. OCZYSZCZONYCH Krzysztofa Warlikowskiego, TANGO Jerzego Jarockiego, WYCINKĘ HOLZFÄLLEN Krystiana Lupy, TRYLOGIĘ Jana Klaty, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Grzegorza Jarzyny. Przez sceny Wybrzeża Sztuki przewinęło się wielu wybitnych polskich aktorów. W mistrzowskich kreacjach nasza publiczność mogła podziwiać obok Krystyny Jandy m.in. Danutę Stenkę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Danutę Szaflarską, Kingę Preis, Jana Peszka, Jana Frycza, Piotra Machalicę, Jerzego Trelę, Jana Englerta, Tomasza Karolaka i Zbigniewa Zapasiewicza.

Leave a Reply