ALIBI Wylężałka w Teatrze TVP już 14 maja

Już w najbliższy poniedziałek, 14 maja zobaczymy w Teatrze TVP w Po9rgramie Pierwszym nowy autorskiego spektakl znanego reżysera filmowego i teatralnego Łukasza Wylężałka. Nietrudno w tym przedstawieniu rozpoznać osobny język Wylężałka, z niejednoznacznym sensem ukazywanych relacji międzyludzkich, bliskością przypowieści i dystansem do klasycznego realizmu. Zdumiewające, jak skomplikowany może być świat tworzony zaledwie przez trójkę bohaterów, którzy budują odrębne wyobrażenia o sobie i innych.

O spektaklu tak informuje Teatr Telewizji: „Alibi” to baśń tragikomiczna – jak nazywa ją sam autor. Nie ma w niej prostych, jednoznacznych relacji. Warto byłoby dodać, że można ją także nazwać baśnią z wątkiem kryminalno-sensacyjnym. To spektakl współczesny o ludziach, o samotności, z którą walczą.
Ta historia rozgrywa się pomiędzy trzema osobami: Gerdą, gospodynią pensjonatu, Dimą, zatrudnionym tam stróżem i Ramoną, Inspektorem policji, który regularnie pojawia się w pensjonacie. Powodem wizyt Inspektora są kryminalne zdarzenia, które mają miejsce, w czasie kolejnych nocy. Kradzione są samochody, których Dima powinien pilnować. Całość sztuki rozgrywa się w pensjonacie, gdzieś w Zachodnich Sudetach podczas kolejnych 4 dni i nocy.
Autor i reżyseria: Łukasz Wylężałek
Obsada: Jan Jankowski, Agnieszka Warchulska, Andrzej Mastalerz

Leave a Reply