Szymon Spichalski zaprasza do udziału w Konkursie im. Andrzeja Żurowskiego

Ubiegłoroczny laureat Konkursu dla młodych krytyków im. Andrzeja Żurowskiego na recenzję teatralną, SZYMON SPICHALSKI, zaprasza do udziału w jego piątej edycji.

Termin nadsyłania prac upływa 31 marca. Regulamin konkursu na naszej stronie w zakładce Konkurs im. Andrzeja Żurowskiego, a także na osobnej stronie na facebooku i stronie konkurs-zurowski.pl:

Do wszystkich młodych, zdolnych krytyków: piszcie i nadsyłajcie recenzje na kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu im. Andrzeja Żurowskiego! Mile widziane są wszelkie recenzje spektakli, eseje poświęcone przedstawieniom czy konkretnym sylwetkom. Nie bójcie się zadawać trudnych pytań i wnikliwie przyglądać się myślom danego artysty. To ważne w dobie zbyt często pojawiającej się stronniczości i powierzchowności. Spektakl jest pewną wypowiedzią, z którą wchodzicie w dialog. I to od Was zależy, jakich argumentów w tej rozmowie użyjecie.

Komisja Konkursu ceni przejrzystość oraz różnorodność. Nieistotna jest forma tekstu, recenzja teatralna nie musi bowiem być oparta na jakimś konkretnym szablonie. Zaznajomcie się z pismami Żurowskiego, Kotta czy Puzyny. Nie bójcie się inspiracji, ale szukajcie własnego stylu.

Wszystko w waszych rękach (i piórach)!

Pozdrawiam,

Szymon Spichalski

Leave a Reply