KSIĄŻKA W Instytucie Teatralnym: Koniec świata wartości

W poniedziałek 19 lutego 2018 o godzinie 18.00 rozpocznie się w Instytucie Teatralnym spotkanie poświęcone polsko-angielskiemu tomowi rozmów Krystiana Lupy i Łukasza Maciejewskiego:

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Wydawnictwo Szkoły Filmowej w Łodzi zapraszają na spotkanie promujące książkę Koniec świata wartości. Rozmowę z udziałem Krystiana Lupy, Łukasza Maciejewskiego i aktorów Krystiana Lupy poprowadzi Piotr Rudzki (Uniwersytet Wrocławski).

Zamieszczone w tomie rozmowy Maciejewskiego i Lupy publikowane były dotąd przede wszystkim w „Notatniku Teatralnym”, ale znalazły się w nim także wywiady z „Dziennika”, „Filmu”, „Machiny” oraz innych czasopism. W książce znalazły się również materiały przygotowywane do programów teatralnych, recenzje, teksty prywatne, rozproszone, nigdy wcześniej niepublikowane, a także eseje Maciejewskiego o teatrze Lupy, próba analizy aktorskiego fenomenu, jakim w jego świecie jest Piotr Skiba, wreszcie przekrojowe rozmowa o Lupie z Janem Fryczem, Romanem Gancarczykiem czy Anną Polony. Wszystko wzbogacone fotosami z przedstawień Krystiana Lupy, wśród nich unikatowych fotografii i szkiców scenograficznych z początkowych lat kariery reżysera. Całość została przetłumaczona na język angielski.

Leave a Reply