„BABCIA MÓWI PA, PA” w Rampie

Spektakl familijny, który w niebanalny, zabawny sposób tłumaczy dzieciom etapy dorastania i zachęca do odkrywania ważnych prawd.

„Babcia mówi pa, pa” Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej to autorski spektakl familijny, który w niebanalny i zabawny sposób pomaga dzieciom osobiście odkrywać potrzebę dorastania i oswoić się z tematem przemijania. Krzyś pragnie odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć mu, co się z nią stało. Wobec tego to on wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której spotyka wiele barwnych postaci: porzucone zabawki, dzieci, które nie chcą dorosnąć i zapomniane mityczne stworzenia. Krzysiowi podczas tej podróży towarzyszy Komandos – ulubiona zabawka, którą dostał od Babci oraz wierny Anioł Stróż, który podpowiada mu co robić.

Czy Krzyś odnajdzie babcię? Wielopoziomowy sens przedstawienia oraz intrygująca nowoczesna inscenizacja zapewnią dobrą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Sztuka daje pretekst do rozmowy z dziećmi o ważnych etapach życia każdego człowieka.


Tekst „Babcia mówi pa, pa” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej znalazł się w finale 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Spektakl otrzymał również atest stowarzyszenia ASSITEJ jakoświadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok”. Dekoracje i kostiumy do naszej inscenizacji projektuje Marika Wojciechowska – laureatka wielu prestiżowych nagród za scenografię teatralną.

Reżyseria: Agata Biziuk

Muzyka, kierownictwo muzyczne: Piotr Klimek

Scenografia, kostiumy: Marika Wojciechowska

Ruch sceniczny: Witold Jurewicz

Animacje: Patryk Bychowski

Światło: Monika Sidor

OBSADA:

Kamila Boruta – LALKA, JEDNOROŻEC, CZAS, PEGAZ
Michalina Brudnowska – ZUZA, PEGAZ

Joanna Górniak – BABCIA,
Brygida Turowska – MAMA, POZYTYWKA,PEGAZ
Agnieszka Makowska (gościnnie) – OWCA, PEGAZ, CHOMIK 1

Zuzanna Zazulin – Janik (gościnnie) – SUPERBABCIA, PEGAZ

Piotr Furman – TATA, ROBERCIK

Michał Karwowski (gościnnie) – KRZYŚ

Konrad Marszałek – KOMANDOS

Mieczysław Morański – MIŚ, PRZEWODNIK

Wojciech Stolorz (gościnnie) – ANIOŁ STRÓŻ

Mateusz Trzmiel (gościnnie) – PIERROT, CHOMIK 2, PEGAZ

Leave a Reply