Wrocławski Teatr Tańca zaprasza na spektakl WYNIOSŁA

Istotą drugiego spektaklu Wrocławskiego Teatru Tańca pt. „Wyniosła” będzie próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu.

Inspiracją spektaklu są fragmenty poezji Janiny Wójcickiej, Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Krystyny Miłobędzkiej, zbudowane na zasadzie kolażu słownego. To swoisty poemat taneczny.

„Wyniosła”- tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym, co jest wewnątrz , a co na zewnątrz. To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczanie. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię… skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo… życie wypełnione własnym cieniem.

„Przeżyciom naszym prawdziwy niesie kształt: koliber-motyl, ukwiał-koral. Jak nietoperza woła najwyższym ultradźwiękiem, bawi się tęczą nowych barw, odmiennych smaków, wrażeń, czuć, wzbogaca dotyk, wzrok i słuch, przetwarza jaźń, pomaga snuć zwielokrotnioną wizję świata.”

Janina Wójcicka „Wyobraźnia”

Poemat taneczny z udziałem dwóch aktorek Pauliny Chapko i Anity Balcerzak – Michalskiej oraz dwóch tancerek Wrocławskiego Teatru Tańca – Pauliny Woś i Karoliny Szymańskiej.

WYNIOSŁA

Reżyseria i choreografia – Bożena Klimczak
Muzyka – Michał Ziółkowski
Scenografia, kostiumy, światła – Mateusz Stępniak
Realizacja: Sylwia Wierzbicka

Premiera: 27 XII 2017 godz. 19.00 oraz 28.XII 2017 godz. 19.00 – Scena na Świebodzkim.

Leave a Reply