„Hej, w dzień narodzenia!” – koncert kolęd w Operze Krakowskiej!

Każdego roku wielu z nas z niecierpliwością czeka na okres Bożego Narodzenia i kolędy, które rozbrzmiewają w naszych domach. Muzyka łączy i zbliża ludzi, a polska tradycja bożonarodzeniowa jest niepowtarzalna.

Chcąc przedłużyć ten wyjątkowy czas, tuż po Świętach, 27 grudnia 2017 o godz. 18.30, Opera Krakowska zaprasza na koncert pt. „Hej, w dzień narodzenia!”, podczas którego wysłuchamy najpiękniejszych polskich kolęd, a wśród nich: „Jezus malusieńki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi” czy „Wśród nocnej ciszy”. Wykonają je soliści Opery Krakowskiej: Magdalena Barylak, Monika Korybalska, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik wraz z Chórem Dziecięcym i Orkiestrą Kameralną Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy.

– „Większość kolęd, które zaprezentujemy tego wieczoru, opracowałem przeszło 20 lat temu i nawet jeżeli miałbym dziś pokusę niektóre z nich «unowocześnić», nie czynię tego z uwagi na sentyment do tamtych lat” – mówi Marek Kluza. – „Pozostałe kolędy są opracowaniami moich przyjaciół, z którymi mam lub miałem okazję niejednokrotnie współpracować artystycznie. Mam nadzieję, że udział dzieci wraz z solistami Opery i Orkiestrą Kameralną w tym koncercie sprawi, że Widzowie, którzy spędzą z nami ten wyjątkowy wieczór, poczują się tak jakby Święta Bożego Narodzenia wciąż trwały” – dodaje dyrygent.

Bilety na koncert do kupienia w Kasie Opery w cenie 20-30 zł oraz online na stronie internetowej teatru.

Leave a Reply