Konkurs filmowy i plastyczny Legalnej Kultury. Do wygrania atrakcyjne nagrody

Ruszył projekt społeczno-edukacyjny Otwarte Drzwi Do Kultury. Z tej okazji Fundacja Legalna Kultura ogłasza dwa ogólnopolskie konkursy dla dzieci i młodzieży – filmowy i plastyczny.

Konkurs Filmowy „NAKRĘĆ TO!”

Konkurs na filmy zarejestrowane telefonem komórkowym jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalistów. Oceniania jest przede wszystkim kreatywność i podejście do tematu. Wystarczy zainspirować się motywem z ulubionego filmu, książki lub muzyki. Zgłoszenia można wysyłać do 28 grudnia 2017.

Laureaci najlepszych filmów otrzymają:

I nagroda: Wyjazd na Film Spring Open + Tablet

II nagroda: Laptop 2 w 1

III nagroda: Tablet

Wszystkie ciekawe filmy będą również zaprezentowane na stronach www.legalnakultura.pl i www.otwartedrzwidokultury.pl

Uczestnicy konkursu mogą skonsultować swoje pomysły ze studentami szkoły filmowej. Pytania można kierować na adres: konkurs@legalnakultura.pl w tytule wpisując „Konkurs Filmowy NAKRĘĆ TO!”.

Do treści maila prosimy dołączyć uzupełnioną Zgodę na promowanie i udostępnianie Filmu. Zgodę i Regulamin konkursu można znaleźć na stronie: http://legalnakultura.pl/pl/legalna-kultura/dzialamy/blog/2574,otwarte-drzwi-do-kultury-oglaszamy-konkursy-plastyczne-i-filmowe

Relacja zwycięzcy poprzedniej edycji z wyjazdu: http://otwartedrzwidokultury.pl/index.php/wiktor-wojewodka-relacja-z-film-spring-open-plenery/

Konkurs Plastyczny „MÓJ BOHATER FILMOWY”

Konkurs dla dzieci szkół podstawowych na pracę plastyczną

(rysunek/malarstwo/kolaż/wyklejanka)

Wystarczy wziąć w dłoń kredki, farby, flamastry, kolorowe kartki, mazaki i zainspirować się ulubionym bohaterem lub postacią z niedawno obejrzanego filmu. Stwórzcie coś niepowtarzalnego. Stwórzcie własnego bohatera, a na obrazku uwzględnijcie jego cechy. Przygotujcie prace plastyczne w dowolnej technice i formacie. Możecie zrobić to samemu bądź w zespole. Oceniane będzie przede wszystkim oryginalne ujęcie tematu. – zapewniają organizatorzy.

Laureaci najciekawszych prac otrzymają:

I nagroda: Laptop 2 w 1

II nagroda: Tablet

III nagroda: Czytnik e-Booków

Najciekawsze prace będą również opublikowane na stronie www.otwartedrzwidokultury.pl
i www.legalnakultura.pl

Prace można wysyłać na adres Fundacji:

Fundacja Legalna Kultura

ul. Marszałkowska 84/92 lok. 121

00-514 Warszawa

z dopiskiem: Konkurs Plastyczny

Na odwrocie pracy należy zamieścić telefon kontaktowy i adres korespondencyjny! Prace należy przesyłać do 28 grudnia.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie: http://legalnakultura.pl/pl/legalna-kultura/dzialamy/blog/2574,otwarte-drzwi-do-kultury-oglaszamy-konkursy-plastyczne-i-filmowe

Projekt Otwarte Drzwi Do Kultury do końca 2017 roku w ciągu odwiedzi małe miejscowości w województwie podlaskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Główne cele projektu to edukacja dzieci i młodzieży w zakresie legalnego korzystania z kultury, uświadamianie zagrożeń w sieci, umożliwienie kontaktu z kulturą ludziom, którzy mają do niej utrudniony dostęp, inspirowanie uczniów do kreatywnego działania oraz budowanie lokalnej wspólnoty odbiorców kultury. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Leave a Reply