Zbigniew Zamachowski czyta dzieciom Leśmiana

Księgarnia Marzeń Fundacji Legalna Kultura ponownie rusza w podróż po Polsce. W poniedziałek, 4 grudnia o godz. 17.30 w Księgarni Baja Book w Otwocku Zbigniew Zamachowski przeczyta dzieciom, fragmenty „Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana.

Wybitny aktor spotka się z otwocczanami dwukrotnie – drugie spotkanie w ramach projektu Księgarnia Marzeń odbędzie się 20. grudnia. W czasie obu spotkań przeczytamy wspólnie fragmenty orientalnych baśni opowiedzianych przez jednego z najwybitniejszych polskich poetów. „Klechdy sezamowe” Bolesława Leśmiana.

Zbigniew Zamachowski jest aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym, laureatem licznych nagród: Złotej Kaczki, Wiktora, Festiwalu Filmowego w Gdyni. Związany w latach 1985-97 z Teatrem Studio w Warszawie, a obecnie z Teatrem Narodowym. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami: Krzysztofem Kieślowskim, Andrzejem Wajdą, Kazimierzem Kutzem, Filipem Bajonem. Znany również dzieciom i młodzieży z dubbingu w filmach o „Shreku”.

Spotkanie przewidziane jest dla dzieci od lat 7 wraz z rodzicami. Wstęp wolny, prosimy o potwierdzenie obecności na adres: kontakt@bajabook.pl

O Księgarni Marzeń

Projekt promujący czytelnictwo oraz wspierający niewielkie księgarnie, które zmagają się z trudną sytuacją na rynku. Jak wynika z danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń, każdego roku z mapy Polski ginie od kilkunastu do kilkudziesięciu księgarń. Spotkania w mobilnej księgarni Fundacji Legalna Kultura mają zwrócić uwagę lokalnej społeczności na te miejsca oraz zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania. Projekt promuje niewielkie księgarnie, które nie tylko zajmują się sprzedażą, ale mają również ambicje stać się centrum kultury, miejscem spotkań ludzi, dla których książki są ważną częścią życia i inspiracją do rozwoju.  W projekt zaangażowali się Danuta Stenka, Krystyna Czubówna, Zbigniew Zamachowski i Marcin Kwaśny, a Księgarnia Marzeń odwiedziła już księgarnie we Włocławku, Płocku i Warszawie.

W każdym mieście biorącym udział w projekcie odbywają się dwa spotkania. Na pierwszym aktorka lub aktor czytają fragmenty książki. Przez kilka tygodni czytelnicy indywidualnie kontynuują lekturę, która kończy się podczas drugiego spotkania połączonego z rozmową o książce.

Projekt Księgarnia Marzeń jest realizowany przez Fundację Legalna Kultura w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Leave a Reply