Mozart w Elblągu

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu 16-09-2017 zaprosił na premierę AMADEUSZA Petra Shaffera  w reżyserii Pawła Szkolaka.

Teatr pisał przed premierą :

Wakacje powoli dobiegają końca, a my intensywnie przygotowujemy się do kolejnego sezonu i 290. premiery naszego Teatru. Jesień zapowiada się obiecująco. Nie możemy się doczekać!
Mozart i Salieri. Od zawsze mistrzowie. Od zawsze rywale. Arogancki młodzieniec i poważany kompozytor. Nonszalancki dzieciak i szanowany muzyk. Pasja, która zbyt szybko przerodziła się w obsesję. Zazdrość. Kobiety. Niezaspokojona namiętność. Muzyka dzikiego serca i perfekcyjny szyk. Szał uniesień, w którym nie ma miejsca na sentymenty.
Kłamstwa. Intrygi. Ponadczasowe ujęcie gwiazdorstwa i sławy. Przepełniona kontrastami historia dwóch kompozytorów wszechczasów. Groteskowa, zawstydzająca i odważna opowieść o szaleństwie i gniewie. Miłości i nienawiści. Ułożeniu i buncie. Zmysłowości i odrazie.

Obsada : Dariusz Siastacz, Artur Hauke, Piotr Boratyński, Aleksandra Wojtysiak, Krzysztof Kolba, Jerzy Przewłocki, Jacek Gudejko, Lesław Ostaszkiewicz, Mikołaj Ostrowski, Alan Bochnak, Anna Suchowiecka i inni.

Opr. Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply