Teatr Druga Strefa wciąż pod naciskiem firmy Ronson Development

Teatr Druga strefa przekazał nam list, który publikujemy poniżej:

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, ze naszemu sąsiadowi Firmie Ronson Development – reprezentowanemu przez Preject Menagera (nazwiska nie ujawniamy) – P R Z E S Z K A D Z A – zamieszczony przy wejściu na teren przed teatrem – repertuar, który wieszamy od ponad 10 lat obok furtki.
Nikomu do tej pory nie przeszkadzał! Do dziś! Do godziny 14.31 – kiedy to Project Menager, podjechał leasingowanym samochodem – przy okazji zastawiając wjazd na teren teatru – i zażądał usunięcia tablic z logiem teatru i repertuarem!

Konflikt Teatru Druga Strefa z #Ronson trwa w najlepsze od ponad 4 miesięcy. Inwestor zajmował nielegalnie plac przed budynkiem teatru, gdzie zrobiono magazyn budowy tzw „Placu Miejskiego” – słusznie nazwanego z jednym z artykułów w Gazecie Stołecznej „PARKINGIEM”. Przez ponad pół roku zarówno pracownicy jak i widzowie mieli utrudniony dostęp do budynku. Inwestor robił co chciał – nie informował o swoich planach, mając w głębokim poważaniu bezpieczeństwo ludzi i pracujący mimo wszystko TEATR!

Dziś inwestycja trwająca od ponad 6 miesięcy dobiega końca – robotnicy pojawiają się raz na miesiąc, pracują jeden-dwa dni i znikają.

Bałagan jak był tak pozostał.

Dzisiejsze nagłe pojawienie się Project Menagera i żądanie usunięcia repertuaru teatru, oraz grożenie, że jeśli tego nie zrobimy zostanie on usunięty przez Ronson – nie pozostawiają już żadnych złudzeń.

Od czerwca nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Burmistrza Dzielnicy Mokotów na złożone w sprawie inwestycji pisma. Pan Burmistrz odniósł się do naszej sprawy na fb: „przecież wszystko jest w porządku, miasto na koszt dewelopera będzie miało Plac Miejski”

Więc informujemy, że mimo wszytsko, mimo złej woli #RONSON, braku reakcji władz Dzielnicy, mimo wszelkich przeciwności losu i chęci jak domniemamy zniszczenia teatru a wybudowania w jego miejscu apartamentowca – obok „PARKINGU” na ul. Magazynowej – jeszcze jest TEATR DRUGA STREFA! Ale jak długo jeszcze?

Zaczynamy 4 sierpnia 2017 kolejny sezon – mamy nadzieję, że nie ostatni…

Leave a Reply