Spektakl dla Tadeusza Łomnickiego

Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego zaprasza 15, 21 i 29 lipca na monodram Jacka Zienkiewicza „Donna Kamelia” w reż. Waldemara Matuszewskiego, który odbędzie się na peronie Stacji Muzeum Warszawa przy ul. Towarowej 3.

Monodram Jacka Zienkiewicza „Donna Kamelia”, którego scenariusz powstał w oparciu o tekst opowiadania Stanisława Kowalewskiego (1918, Brwinów – 2003, Warszawa) miał swoją premierę w Brwinowie w kwietniu 2016 roku, pod szyldem Teatru Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego.

Ta kameralna teatralna opowieść prezentowana była już w wielu miejscowościach, dużych i małych, w kraju i za granicą – na scenach teatralnych i na scenach specjalnie aranżowanych dla jej skromnych potrzeb inscenizacyjnych, ale nigdy – w tak niezwykłych warunkach, jak teraz.

Ponieważ akcja opowiadania toczy się na peronie kolejowym małej stacyjki, rodzi się pokusa – szczególnie w okresie letnim – zagrania spektaklu w warunkach „naturalnych”. Na dodatek całą opowieść przenika marzenie o dalekiej kolejowej podróży. Ponieważ czas akcji to lata tuż przedwojenne, naturalna scenografia zabytkowych lokomotyw stojących przy peronie Stacji Muzeum w Warszawie (dawny dworzec Warszawa Główna), idealnie rymuje się z teatralną opowieścią Jacka Zienkiewicza.

Magii plenerowemu spektaklowi przydaje wieczorna godzina grania (21:00). Tak będzie przez trzy lipcowe weekendowe wieczory. Reżyserem spektaklu jest Waldemar Matuszewski, autorką opracowania scenograficznego – Barbara Batyra, a opracowania muzycznego – Adam Gzyra.

„Donna Kamelia” – 15, 21, 29 lipca, godz. 21, peron Stacji Muzeum Warszawa, ul. Towarowa 3

Leave a Reply