Teatr uliczny dla każdego widza w Warszawie!

Już w piątek 14 lipca w Warszawie rozpocznie się II Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. W tym roku potrwa 3 dni – do 16 lipca. To spotkanie z teatrem dla każdego widza – niezależnie od wieku. Po raz kolejny mieszkańcy Warszawy, ale także turyści będą mieli okazję poznać sztukę, jaką jest teatr uliczny. W roli głównej wystąpią aktorzy: pacynki i marionetki. W tym roku Festiwal odbędzie się w Warszawie w dwóch lokalizacjach: w parku przed Teatrem Rampa (14.07) oraz na Rynku Nowego Miasta w Warszawie (15-16.07). Wstęp na spektakle festiwalowe jest bezpłatny.

II Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” potrwa 3 dni. Od piątku do niedzieli tj. w dniach 14 – 16 lipca 2017 r.

Pierwszego dnia – w piątek 14 lipca, zapraszamy na miły teatralny wieczór. Festiwalowe wydarzenia odbędą się:
w parku przed Teatrem Rampa
w godzinach: 17.00 – 21.00.

Natomiast w sobotę i niedzielę festiwalowi artyści, podobnie jak podczas pierwszej edycji pojawią się na Rynku Nowego Miasta. Spotkania z teatrem ulicznym w tych dniach odbędą się w godzinach: 11.00-17.00. We wszystkie dni Festiwalu o każdej pełnej godzinie rozpoczynać będzie się kolejny spektakl. Po każdym spektaklu będzie możliwość poznania teatru „od kuchni”: rozmowy z artystami, poznanie budowy marionetek i pacynek czy próby animacji lalką.

Na widzów czeka wiele wrażeń z udziałem wyjątkowych aktorów: marionetek
i pacynek oraz kataryniarza – którzy zamieniają miejską przestrzeń w teatralną krainę. „Celem Festiwalu Lalka na Scenie jest przybliżenie widowni ginącej sztuki grania marionetką i pacynką. W tym roku zaprezentujemy przedstawienia pełne pozytywnych emocji, kolorów, dźwięków z udziałem międzynarodowych mistrzów animacji. Na tę edycję zaprosiliśmy do Warszawy artystów z: Czech, Słowacji, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Bez względu na wiek, bez względu na pogodę zapraszamy na spotkania z teatrem ulicznym już 14,15 i 16 lipca” – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum, Dyrektor Festiwalu „Lalka na Scenie”.

Tegoroczny festiwal po raz kolejny stwarza możliwość spotkania z mistrzami tego teatru. O artystyczne emocje na najwyższym poziomie zadba Ivan Gontko, Słowak, Dyrektor Artystyczny Festiwalu – wybitny artysta, reżyser, który dba o kultywowanie historii teatrów ulicznych. „Zabierzcie ze są poduchy, krzesełka, koce i dajcie się ponieść fascynującej przygodzie z teatrem. U nas na teatralnym dywanie każdy z widzów uczestniczy w wydarzeniu jak Mu wygodnie: siedząc czy leżąc. Mamy nadzieję, że jak w roku ubiegłym tysiące widzów odwiedzi nasz Festiwal” – zaprasza Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum, Dyrektor Festiwalu.

Dla każdego: małego i dużego widza.

Prezentowane spektakle są przeznaczone dla każdego: młodego i dorosłego widza, bez względu na wiek. Ponadto dobrano je tak, aby nie było bariery językowej w odbiorze.

Partnerzy Projektu:

Organizatorem Festiwalu „Lalka na Scenie” jest Fundacja Meritum.

Współorganizatorem tegorocznego wydarzenia jest Teatr RAMPA.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Partnerzy Festiwalu:

– TYJATR ze Słowacji

– Teatr BAJ

– Międzynarodowe Stowarzyszenie Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, Polski Ośrodek ASSITEJ

– Agencja MWM PR – media, wizerunek, marketing

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mieście Stołecznym w Warszawie S.A.

Patroni medialni:

Patronat medialny nad tegorocznym Festiwalem objęły:

  • TVP Kultura

  • TVP ABC

  • e-teatr.pl

  • qlturka.pl

  • czasdzieci.pl

  • Dziecko w Warszawie

***

Fundacja Meritum – celem statutowym Fundacji Meritum jest: działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju społeczeństwa polskiego zwłaszcza w zakresie kultury, tradycji, edukacji oraz rozwoju demokracji. Wartością Fundacji jest oparcie działań na zespole – ludziach z doświadczeniem  i wiedzą merytoryczną w zakresie realizacji różnych projektów ogólnopolskich oraz międzynarodowych w tym: edukacyjnych, społecznych, informacyjnych, kulturalnych czy komercyjnych. Prezesem Fundacji jest Grażyna Karwowska-Winiarek autorka i organizator licznych międzynarodowych i ogólnopolskich projektów w zakresie promocji teatru, kultury i edukacji.

Więcej informacji oraz bieżący harmonogram Festiwalu na:

www.fundacjameritum.pl

polub nas na FB:

www.facebook.com/Lalkanascenie

Leave a Reply