Pałac Reporterów: Mariusz Szczygieł

Najważniejsze wydawnictwa i najlepsi autorzy reportażu w jednym miejscu – na Placu Defilad. Startujemy 28 czerwca o 12:00. Będą targi, podpisywanie książek, rozmowy Mariusza Szczygła z autorami, czytanie fragmentów tekstów, a na koniec Prawda Muzyczna i kolektyw DJejski na scenie.

Co się wydarzy:

12:00 – 20:00 Targi Książek

16.00 – 19.45 Mariusz Szczygieł rozmawia z Autorami książek:

Ewa Winnicka (Wydawnictwo Znak)Ewa Winnicka (Wydawnictwo Znak)

Kamil Bałuk (Dowody na Istnienie), Tomasz Kwaśniewski (Duży Format), Cezary Łazarewicz (Wydawnictwo Czarne), Andrzej Nowak-Arczewski (Prószyński Media), Filip Springer (Karakter), Katarzyna Tubylewicz (Wielka Litera), Ewa Winnicka (Wydawnictwo Znak), Ewa Winnicka (Wydawnictwo Znak)

20:00 – 21:00 Klancyk

„NON-FICTION” to cykl spektakli, w których Klancyk konfrontuje się z Prawdą. Za inspiracje do improwizowanych scen służą nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty reporterów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja.

Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Katarzyna Surmiak-Domańska, Ewa Winnicka czy Mirosław Wlekły. Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

21:30 – 22:30 Projekt: Prawda muzycznie – koncert;

KONCERT CZYTANY – RES FACTUM „Mariusz Szczygieł – Projekt Prawda muzycznie”

Mariusz Szczygieł – autor i czytający teksty

oraz zespół RES FACTUM! w składzie:

Nina Nu wokal, cytra

Tadeusz Sudnik elektronikalia

Marcin Krzyżanowski wiolonczela elektryczna.

RES FACTUM – idea słowno – muzycznego spotkania sztuk, inspirowana średniowieczną techniką kompozytorską, gdzie głos podstawowy wyznaczał ruch głosów pozostałych, w naszym przypadku to tekst czytany „na żywo” przez autora – Mariusza Szczygla – jest inspiracją do i interpretacji muzycznej realizowanej również ” na żywo” przez muzyków.

Wydawnictwa:

Karakter, Wielka Litera, Agora, Duzy Format, Prószynski i Sp. , Znak, czarne, Dowody na Istnienie

Szczegółowy harmonogram na stronie www.placdefilad.org

Operatorem projektu Plac Defilad jest STUDIO teatrgaleria

Dofinansowano ze środków Miasta Stołecznego Warszawa

Leave a Reply