WOJNA NIE JEST KOBIETĄ

Spektakl Wydziału Aktorskiego Studium Techniki Teatralnej w Warszawie. Premiera 19 maja 2017 r. o godz. 20.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie

Spektakl „Wojna nie jest kobietą” to opowieści, jakich jeszcze nie było. Kobiety znalazły się na wojnie, a po wielu, wielu latach opowiadają, co tam zdarzyło się naprawdę. Nie ma w nich męskiej dumy, radości z zabijania i pokonywania wroga.

Wojna to z pozoru przecież męska rzecz. Ale do walki musiały stanąć także one – młode, pełne pomysłów na przyszłość. Niezgodność ról. Tam w cywilu i tu na wojnie. Często walczyły w pierwszej linii. Musiały opanować wszystkie wojskowe specjalności,nawet te najbardziej męskie. Dzisiaj dziwią się samym sobie.

To, co mówią, jest wstrząsające w swojej prawdzie. Wojna kobiet to nie wojna mężczyzn. Kobiety widzą to, co przed mężczyznami jest ukryte…

W przedstawieniu, opartym na reportażach Noblistki Swietłany Aleksiejewicz, występują Słuchacze Wydziału Aktorskiego Studium Techniki Teatralnej w Warszawie: Anna Burzyńska, Joanna Chrząszcz, Natalia Dedo, Marta Goguła, Filip Grycmacher, Zuzanna Kochanek, Jagoda Małyszek, Sandra Obrębska, Magdalena Parda, Ewa Pietrzak, Aleksandra Rogowska, Izabela Szemetiuk, Ida Trzcińska, Malwina Woźniak, Aleksandra Zielińska. Kostiumy i przygotowanie z języka rosyjskiego Roza Artunian-Fijałkowska. Spektakl przygotowała ze studentami Renata Dymna.

Wstęp wolny.

Leave a Reply