Farsowo i kontrowersyjnie w Koszalinie

Bałtycki Teatr Dramtyczny w Koszalinie zapowiada na wiosnę dwie premiery.

Pierwsza już 1 kwietnia i będzie to sztuka Kena Ludwiga KSIĘŻYC NAD BUFFALO w reżyserii Jana Tomaszewicza. Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska, opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz.

Od teatru: Księżyc nad Buffalo to zaskakująca farsa z doborową obsadą BTD, szybkie tempo, zaskakujący finał.

Jest to komedia o ludziach sceny i nie tylko. George i Charlotte to małżeństwo aktorów, którzy od lat występują razem na scenie.
Ich córka Roz zrezygnowała z kariery aktorskiej, wychodzi za mąż za Howarda, którego pragnie im przedstawić.
Przyjazd znanego reżysera komplikuje trochę sytuację i doprowadzi do naprawdę zaskakującego finału.

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Zdzisław Derebecki, Artur Paczesny, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski.

A na 24 czerwca planowana jest premiera sztuki Alice Birch REWOLTA. Reżyseria: Filip Gieldon.

REWOLTA Alice Birch jest spektaklem wywrotowym, prowokującym oraz ciemno komiksowym manifestem, który widzów powróci do naszej pierwotnej postaci Seria prowokacji, które częściowo pokrywają się z życiem, aby stworzyć dziką i lekceważącą grę z widzem o tym, kim jesteśmy i jak mówimy. Feminizm zwalczył dużo brutalnych bitew w historii: o prawo do pracy, prawo do głosowania, a także prawo do naszych ciał. Więc teraz, gdy opadł już kurz, jak może brzmieć nasz nowy okrzyk wojenny? Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych. Zawiera sceny odnoszące się do zachowań seksualnych i przemocy, a także do tematów religijnych, które pomimo ich satyrycznego charakteru mogą być uznane za kontrowersyjne. Wszelkie sceny przedstawione w spektaklu są odzwierciedleniem wyłącznie wizji artystycznej.

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Beata Niedziela, Anna Podgórzak, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Artur Paczesny

Opr. Ewa Sośnicka – Wojciechowska

Leave a Reply