„Viva Opera!” – koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Opera Krakowska zaprasza na spotkanie z cyklu „Viva Opera!”, które odbędzie się 28 marca o godz. 18.30 (Scena na Antresoli). Bohaterkami wieczoru będą znakomite polskie artystki – twórczynie wybitnych kreacji w dziedzinie scenografii i kostiumów: Krystyna Zachwatowicz, Barbara Kędzierska i Zofia de Ines, które stworzyły niezliczoną ilość kostiumów do spektakli teatru przy Lubicz.

Nieodłącznym punktem spotkań „Viva Opera!” są rozmowy z bohaterami, przy stolikach, w niewymuszonej i przyjacielskiej atmosferze. Spotkanie uświetnią swymi występami soliści Opery Krakowskiej: Wioletta Chodowicz, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Tomasz Kuk i Michał Kutnik, przy akompaniamencie Kristiny Kutnik (na zdj. Iwona Socha i Tomasz Kuk).

Bohaterami ostatnich spotkań byli m.in. primadonna krakowskiej sceny Jadwiga Romańska, soliści Franciszek Makuch i Andrzej Biegun, obchodzący swój jubileusz; wieloletnia korepetytorka i przyjaciel artystów Irena Celińska-Głodek czy pracownicy zaplecza teatru.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Opery.

Leave a Reply