Anna Seniuk odebrała „Solską”

Wczorajszy wieczór (20 marca 2017) w siedzibie ZASP-u w Warszawie należał do Anny Seniuk, laureatki Nagrody im. Ireny Solskiej! Stosowny dyplom uroczyście wręczył Tomasz Miłkowski, prezes polskiej sekcji AICT Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych. Laudację i przepiękny wiersz (docelowo piosenkę!) dla laureatki oraz na jej cześć wygłosiła Jagoda Opalińska, która poprowadziła również całe spotkanie. Było bardzo uroczyście, ale i bardzo kameralnie, specjalnie dla pani profesor cudownie zaśpiewali studenci wydziału wokalnego Akademii Teatralnej. Laureatka odbierała oficjalne i prywatne gratulacje, bukiety, życzenia…

Anna Seniuk opowiadała o ważnych momentach w swoim życiu, nas najbardziej wzruszyło wspomnienie roli Handzi w „Konopielce”, w której aktorka zagrała, spodziewając się dziecka (specjalnie dla niej zmodyfikowano scenariusz). Dziś to dziecko – córka Magdalena Małecka – sama ma już dzieci i właśnie jedno z nich miało się urodzić, kiedy mama i babcia kończyły książkę biograficzną „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem”. Wszystko się udało, koło się zamknęło, jedna drugą urodziła!

Teraz Anna Seniuk może z miłością opowiadać o swoich dzieciach (synu i córce) oraz cudownych wnuczętach (ma ich czworo). I o tym, że nie boi się być babcią. A było jeszcze o Irenie Solskiej, z którą laureatka ma osobiste sprawy. I że właśnie nagroda imienia tej wielkiej aktorki i wielkiego człowieka sprawiła laureatce szczególną przyjemność! A my podziwiamy nie tylko talent Anny Seniuk, lecz także jej kobiecość, babską siłę i ciepło, które roztacza wszędzie tam, gdzie się pojawi. Gratulujemy z całego serca i czekamy na kolejne wspaniałe role zawodowe i życiowe!

Marzena Dobosz

Leave a Reply