Memuary Przybory

7 grudnia ukaże się pełne wydanie wspomnień Jeremiego Przybory zebrane w książce Przymknięte oko Opaczności. Memuarów części wszystkie

Mistrz Jeremi Przybora – poeta, pisarz, satyryk, piosenkarz, aktor, współtwórca Kabaretu Starszych Panów – swoimi talentami mógłby obdarować kilka osób. Podobnie jak bogatym życiorysem.

W kolejnych częściach memuarów, zebranych teraz po raz pierwszy w jednym tomie, ten świadek kilku epok opisywał nie tylko swoje życie, ale i (niemal) cały XX wiek – od I wojny światowej po późne lata 90.

Z niepowtarzalną frazą i niepozbawionym autoironii poczuciem humoru wspomina swoje dzieciństwo i przedwojenne lata edukacji, początki pracy jako spiker w rozgłośni Polskiego Radia oraz współpracę z Jerzym Wasowskim.  Niczym najlepszy przewodnik prowadzi czytelników przez historię Polskiego Radia, a także Telewizji. Wraca do okresów największej popularności i apogeum twórczości literackiej, ale i do tak częstych jak to możliwe ucieczek na mazowiecką wieś.

Wspomnienia Mistrza ilustruje bogaty wybór fotografii, m.in. ze zbiorów rodzinnych i spektakli Kabaretu Starszych Panów.

Leave a Reply