Piosenki Wiery Gran w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej. Recital ,,Od serca do serca”

W środę 16 listopada o godzinie 19.00 gościnnie w Austriackim Forum Kultury odbędzie się recital Moniki Chrząstowskiej, aktorki Teatru Żydowskiego, pt. „Od serca do serca”. Tego wieczoru usłyszymy piosenki z repertuaru Wiery Gran. Koncert wzbogacony będzie narracją na temat epizodów z życia zawodowego i prywatnego Wiery Gran. Akompaniować na akordeonie będzie Paweł Leszczyński. WSTĘP WOLNY.

Piosenki z repertuaru gwiazdy przedwojennego kabaretu, Wiery Gran, w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej to prawdziwa perełka wieczoru. Wśród utworów słynnej żydowskiej pieśniarki Warszawy usłyszymy „Tango notturno”, „Trzy listy” i „La vie en rose” – piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem „Gdy w ramiona bierze mnie” – a także m. in. utwór „The Man in Love” G. Gershwina, śpiewany z tekstem Mariana Hemara („Człowiek, którego kocham”).

Monika Chrząstowska – artystka obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie, współpracowała też z Teatrem Rampa, Teatrem Telewizji i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym wystąpiła w słynnym „West Side Story” w reż. Laco Adamika.

Paweł Leszczyński absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.

Termin: środa 16 listopada 2016 r. g. 19.00

Miejsce: gościnnie w Austriackim Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Strona www: http://www.teatr-zydowski.art.pl/wydarzenia/od-serca-do-serca-recital-moniki-chrzastowskiej-w-repertuarze-wiery-gran

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona. Zapisz się na wydarzenia (lista FB): https://web.facebook.com/events/1139984469371242/ lub wyślij mail na adres: bow@teatr-zydowski.art.pl

Fanpage Teatru Żydowskiego na Facebooku: https://web.facebook.com/teatrzydowski/

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Leave a Reply