Bajki z pudła

Mamy wielką przyjemność zaprosić na wyjątkowy spektakl Za pięć godzin zobaczę Jezusa w wykonaniu osadzonych z Aresztu Śledczego w Krakowie – Podgórzu, będący częścią projektu „Bajki z Pudła”. Nazwa projektu pochodzi od pierwszego spektaklu, który miał swoją premierę w Teatrze Groteska, a następnie był wystawiany wielokrotnie w różnego rodzaju placówkach.

Ta szczególna inicjatywa ma na celu resocjalizację więźniów poprzez włączenie ich w życie Teatru.

Pomysłodawcą projektu jest niezmiennie od 2011 roku ks. Andrzej Bawer. We współpracy z Teatrem Groteska, zorganizowano spektakle z udziałem więźniów, a opiekę nad artystyczną stroną przedsięwzięcia objął założyciel Teatru bez Rzędów oraz Aktor Teatru Groteska – Lech Walicki. Doświadczenie oraz wielki sukces wydarzenia „Bajki z Pudła”, spowodowały, że w tym roku, ponownie będzie okazja, aby wznowić ten przełomowy projekt!

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu, będącego pewnego rodzaju terapią dla osób, które pozbawione wolności przekażą emocje i często ukrywane uczucia, poprzez sztukę. Ksiądz Andrzej Bawer, Teatr Groteska oraz Teatr Bez Rzędów z Lechem Walickim na czele, zapraszają na to szczególne wydarzenie!

Teatr Bez Rzędów założony przez Lecha Walickiego. Reżysera i założyciela Teatru przy Krakowskiej 13 można zobaczyć w większości spektakli granych w TBR. Wraz z grupą znajomych kreują sztukę dostępną dla każdego. W każdym przedstawieniu, w wykonaniu tego zespołu, czuje się ogromną pasję i wiarę w to co tworzą, a sam Teatr przepełniony jest zawsze przyjazną atmosferą!
W rozpoczynającym się przy Krakowskiej 13 , kolejnym sezonie Teatralnym będzie okazja, aby zobaczyć spektakle: Umarł Król, niech żyje Knur, Balonem przez Afrykę, Kontynenty, Obrachunki Fredrowskie, Manekin w Krakowie, Przez Mgłę, Kelnerzy…

W ramach projektu „Bajki z pudła”, w TBR dnia 5 listopada, odbędzie się również przedpremierowy pokaz spektaklu Za pięć godzin zobaczę Jezusa.
Teatr Groteska – jeden z najbardziej rozpoznawalnych Teatrów lakowych. w Polsce. Znany głównie ze Sceny dla Dzieci przedstawia również adaptacje klasyki literatury dedykowane widzom dorosłym.

Groteska kojarzona jest również z wielkimi projektami, takimi jak organizowana od 16 lat Wielka Parada Smoków czy Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima (4 edycja już w lutym 2017).


Terminy spektaklu „Za pięć godzin zobaczę Jezusa”:

5 listopada 2016Teatr Bez Rzędów, ul. Krakowska 13, g.17.00

6 listopada 2016Jubileusz Więźniów i Jubileusz Służby więziennej, Aula św. Jana Pawła II, obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, g.10.00

12 listopada 2016Jubileusz Mężczyzn, aula w Centrum Wolontariatu przy Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, g. 14.00

Leave a Reply