„Kartoteka rozrzucona: T. Różewicz” – festiwal w plenerze

Mądzik, Kierc, Gordon, Wycichowska – ci uznani artyści wystąpią podczas Festiwalu Kartoteka Rozrzucona: T. Różewicz. Będzie można ich spotkać w miejscach niekoniecznie związanych z teatrem: w parkach i na ulicach.

Festiwal rozpocznie się 7 października spektaklem „Odchodzi” Leszka Mądzika, który będzie można zobaczyć w parku Południowym. Październikowy termin festiwalu związany jest datą urodzin Tadeusza Różewicza, poety i dramaturga przez wiele lat związanego z Wrocławiem, który obchodził je 9 października. „Kartoteka Rozrzucona” to cztery dni pełne teatralnych wrażeń. Spektakle rozgrywać się będą w „nieoczywistych” i bardzo atrakcyjnych dla samego tekstu „Kartoteki”, miejscach – przestrzeniach nieteatralnych, przecinających drogę ludziom wracającym do domu, takich jak: parking podziemny, park, przejście podziemne, centrum handlowe czy nawet aula Wydziału Prawa UWr. Koncept sceny, którą w tekście Różewicza jest ulica, otrzyma wymiar realny.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Organizatorzy zadbali o oryginalny transport dla widzów do miejsc pokazów – zabytkowym wrocławskim tramwajem, który będzie kursował po ulicach miasta przez cały czas trwania festiwalu. W tramwaju będzie można znaleźć fiszki z opisami każdego spektaklu z repertuaru. Wspólna podróż tramwajem to także znakomita okazja do wymiany opinii i wrażeń z innymi widzami oraz do skompletowania ze wspomnianych fiszek własnej, prywatnej „kartoteki”.

Inną atrakcję organizatorzy mają dla tych osób, które przyjdą na wszystkie spektakle – otrzymają one bowiem publikację rękopisu „Kartoteki” Tadeusza Różewicza. Wydanie wznowiono specjalnie z okazji festiwalu.

 

 

Leave a Reply