Od 8 sierpnia rusza biuro festiwalowe Warszawy Singera!

XIII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, rozpoczyna się 27 sierpnia i potrwa do 4 września. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny. Już w poniedziałek rusza biuro festiwalowe, w którym można potwierdzać swoją obecność na wybranych wydarzeniach, które tego wymagają.

Od 8 do 23 sierpnia Fundacja Shalom, organizator Festiwalu Warszawa Singera, umożliwia wszystkim chętnym potwierdzenie obecności na wybranych wydarzeniach. W biurze festiwalowym, które mieścić się będzie w Menora Info Punkt, wejście przez Bistro Charlotte Menora, przy Pl. Grzybowskim 2 (tel. 577250901 oraz 577250902) dostępny również będzie katalog Festiwalu wraz ze szczegółowym programem. Bilety na część odpłatną są już do kupienia poprzez stronę Teatru Żydowskiego www.teatr-zydowski.art.pl i na stronie www.eventim.pl, a od 8 sierpnia będą do nabycia w kasie Teatru Żydowskiego, która tymczasowo mieścić się będzie gościnnie w Teatrze Kwadrat (tel. 577943040).

 

Organizatorem Festiwalu Singera jest Fundacja Shalom. Pomysłodawczynią i dyrektorem Festiwalu Singera jest Gołda Tencer. Rokrocznie większość wydarzeń odbywała się w budynku Teatru Żydowskiego, niemniej w tym roku odbędą się one wyjątkowo w gościnnych progach pobliskiego Teatru Kwadrat przy ulicy Marszałkowskiej. Jeden ze spektakli „Matki” w reż. Pawła Passiniego zostanie wystawiony w Teatrze Polskim. Festiwal tradycyjnie zagości w rejonie Placu Grzybowskiego, przy ulicach Próżnej oraz w Synagodze na ul. Twardej, w Centrum Kultury Jidysz oraz innych miejscach w Warszawie, kojarzonych z kulturą żydowską. W programie, jak co roku, znajdą się koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania literackie, czytania performatywne, pokazy filmowe, wystawy i atrakcje dla dzieci. Pojawi się nowość: festiwal kulinarny „Kuchnia Mamy Soni” pod przewodnictwem Macieja Nowaka i Gołdy Tencer. Restauratorzy i winiarnie skupione wokół Placu Grzybowskiego będą zabiegać o gusta publiczności i jurorów.

Podobnie jak w ostatnich latach, Festiwal zagości nie tylko w Warszawie, ale także w innych miastach, w których żył i tworzył Isaac Bashewis Singer – Biłgoraju (13-14.08.), Leoncinie (21.08.), Radzyminie (26.08.), a także dodatkowo w Górze Kalwarii (02. i 04.09) i Sieradzu (10.09.). Z całością programu można zapoznać się na stronie:

http://www.festiwalsingera.pl/program-festiwalu/.

Bilety online: www.teatr-zydowski.art.pl i http://www.eventim.pl/.

Aktualne informacje na stronie www.festiwalsingera.pl

oraz na FB www.facebook.com/FestiwalSingera.

 

Fundacja Shalom

Plac Grzybowski 12/16

00-104 Warszawa

Leave a Reply