Dansing na 1000 par w sercu Warszawy!

Dansing na 1000 par w sercu Warszawy!Największy warszawski dansing pod chmurką odbędzie się już w sobotę 23 lipca na Placu Defilad. Zapraszamy wszystkich do tańca na największym parkiecie w stolicy. W muzyczno-tanecznej atmosferze spędzimy letni wieczór
z Marcinem Maseckim i jego orkiestrą – JAZZBANDBIGBAND.

 

 

Marcin Masecki przedstawi publiczności swoją dansingową orkiestrę jazzową. Nawiązując do jazzowych doświadczeń, skompletował 13-osobowy bigband i zaserwuje publiczności dwie godziny współczesnego swinga. Repertuar bazuje na nowych aranżacjach standardów złotej ery jazzu, doprawianych autorskimi komentarzami. Jest to wybuchowe połączenie tradycyjnego swinga z ekstatycznymi doznaniami rodem z imprez house i techno. Piosenki przechodzą płynnie jedna w drugą, stopniowo osiągając coraz bardziej niemożliwe do wytrzymania kulminacje. Na pewno nikt nie oprze się tańcu!

Marcin Masecki o muzycznych projektach na Placu Defilad: Publiczności przybywa z każdym koncertem. Wytwarza się niezwykła atmosfera demokratycznego dostępu do muzyki i sposobu jej przeżywania. Niektórzy jedzą i muzyka jest dla nich tłem, inni się bawią. Ta uniwersalność, którą w jakiś sposób Plac Defilad narzuca, jest jedną z jego największych wartości. Zeszłoroczny dansing Jazzbandbigbandu również pokazał, jak bardzo ponadczasową muzyką jest jazz tradycyjny. W obliczu swinga ciężko się nie uśmiechnąć i nie tupnąć nóżką.

W orkiestrze grają najlepsi polscy jazzmani: Jarosław Bothur, Łukasz Poprawski, Przemysław Florczak – saksofony; Jerzy Małek, Maurycy Idzikowski, Robert Murakowski – trąbki; Michał Tomaszczyk, Dariusz Plichta, Piotr Wróbel – puzony; Bartosz Hołownia – banjo; Piotr Domagalski – kontrabas; Jerzy Rogiewicz – perkusja.

Całość poprowadzi zza swojego legendarnego pianina Marcin Masecki.

JAZZBANDBIGBAND
Największy dansing w mieście!

23 lipca, start: 21.30
Plac Defilad / Warszawa / Wstęp wolny

FB: www.facebook.com/pldefilad/

Leave a Reply