Kamila Łapicka, laureatka konkursu im. A. Żurowskiego

Kamila Łapicka, laureatka Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego, nie mogła uczestniczyć w gali finałowej konkursu, która odbyła się 29 maja w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Nadesłała list, który odczytała podczas uroczystości sekretarz Kapituły, red. Alina Kietrys. Publikujemy list laureatki skwitowany przez obecnych gorącymi oklaskami:

Szanowni Państwo,

piszę ten list nie wiedząc, czy Kapituła Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego przyznała mi nagrodę. Wiem tylko, że mimo wielkiej chęci nie będę mogła uczestniczyć w ceremonii, na której właśnie się Państwo znajdują. Jeśli moje recenzje zostały wyróżnione i słyszą Państwo te słowa, to znaczy, że zaraz – jak tylko ta informacja dojdzie moich uszu! – będę się cieszyć i wzruszać.

Pisanie o teatrze jest jednym z najpiękniejszych zawodów świata. To wielka radość zapisywać emocje, obrazy i uczucia. I starać się zrozumieć własne.

To wielka radość, że w teatrze spojrzenie każdego widza jest równie ważne. Niezależnie od tego, czy jest młodym krytykiem, krytykiem z imponującym dorobkiem – jakich wielu jest dziś na tej sali – czy zupełnie nie jest krytykiem.

Bardzo dziękuję Kapitule Konkursu, że zechciała docenić moje pisanie o teatrze. Mam zamiar pisać nadal i nadal cieszyć się tak samo w tym szczególnym momencie, tuż przed rozpoczęciem spektaklu, w ciemności, kiedy jeszcze nie wiadomo, co się za chwilę wydarzy.

Życzę Państwu pysznej uczty teatralno-muzycznej dzisiejszego wieczoru i bardzo dziękuję za wysłuchanie moich słów.

Kamila Łapicka

Warszawa, 13 maja 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply