4. Koszalińskie Ogólnopolskie DNI MONODRAMU – DEBIUTY „Strzała Północy 2016”

Z radością informujemy, że czwarty organizowany przez nasz teatr festiwal odbędzie się w dniach 22-24 września 2016 roku.

Podczas festiwalu, którego szczegółowy program ogłosimy już niebawem, zostanie rozegrany turniej debiutów w monodramie. O Nagrodę Główną oraz, przyznawaną przez radę artystyczną festiwalu, statuetkę „Strzała Północy” za najlepszy debiut w monodramie ubiegać się mogą zarówno debiutujący aktorzy, jak i debiutujący w tej trudnej sztuce teatru reżyserzy, dramaturdzy, radiowi realizatorzy dźwięku oraz tancerze i twórcy choreografii.

Turniej debiutów w monodramie ma formę otwartą i mogą w nim rywalizować monodramy zgłoszone przez teatry, instytucje kultury, stowarzyszenia, niezależne grupy artystów, a także indywidualnych twórców. W turnieju mogą brać udział przedstawienia teatrów: „żywego planu”, radia, telewizji oraz tańca. Termin premiery zgłoszonych przedstawień nie ma znaczenia – mogą w nim brać udział spektakle wznowione.

 

Organizatorem Koszalińskich Dni Monodramu – Debiuty jest Stowarzyszenie Teatr Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie we współpracy z Urzędem Miejskim w Koszalinie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego, Centrum Kultury 105, Pałacem Młodzieży oraz Polskim Radiem Koszalin (patronat medialny).

Radę artystyczną tegorocznego festiwalu tworzą: Aleksandra Dziurosz – dyrektor Warszawskiego Teatru Tańca, Wiesław Geras – dyrektor artystyczny Wrocławskich i Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, Zdzisław Derebecki – dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i Marek Kołowski – autor projektu, dyrektor festiwalu. Wsparcie programowe festiwalu: Ewa Wycichowska – Polski Teatr Tańca w Poznaniu i Janusz Kukuła – Teatr Polskiego Radia w Warszawie.

Szczegóły turnieju debiutów w monodramie zawarte są w regulaminie, a ten można znaleźć na stronach internetowych: www.teatrdialog.koszalin.pl

ZGŁOSZENIA (tylko listownie) należy przesłać

do 15 czerwca 2016 roku

na adres organizatora:

Stowarzyszenie Teatr Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz

Domek Kata, 75-002 Koszalin, ul. Grodzka 3, tel. (094) 342 52 96. e-mail: m.kolowski@interia.eu
„STRZAŁA PÓŁNOCY 2016” już 22-24 września 2016 roku. Zapraszamy.
Marek Kołowski

Leave a Reply