Grabowski w IMCE

W Teatrze IMKA trwa przegląd spektakli w reż. Mikołaja Grabowskiego z okazji 70. urodzin twórcy – 21 kwietnia na scenie IMKI „Kwartet”.

22 i 23 kwietnia zapraszamy na pierwszy po premierze set „Beniowskiego, króla Madagaskaru” w reż. Pawła Świątka. Najmłodszych widzów zapraszamy na bajkę „Momotaro” w reż. Tomasza Karolaka.

 

22 i 21 kwietnia na scenie IMKI zobaczymy docenionych przez krytyków Tomasza Schuchardta, Marcina Kalisza, Annę Paruszyńską, Piotra Stramowskiego oraz Łukasza Stawarczyka. Paweł Świątek opowie historię życia i śmierci Beniowskiego z perspektywy… madagaskarskich lemurów. Nie braknie zapierających dech w piersiach pojedynków, kochających wiernie szlachcianek i nagłych zwrotów akcji .

Prawda bohaterów jest prawdą opowiadaczy, a ich zrzucanie z piedestału w naszym porządku polega na wyprowadzaniu określonych uderzeń w inne środowiska, które forsują swoją prawdę i wizję historii. Dzisiejsi bohaterowie – w towarzystwie niekiedy obezwładniającej indolencji dziennikarzy – są figurami w talii kart opowiadaczy-cyników bez poczucia humoru. Robiąc „Beniowskiego, króla Madagaskaru”, wierzę że potrzebujemy Polskiego bohatera popkulturowego-niepolitycznego, który będzie niósł wartości dla nas cenne – mówi reżyser, Paweł Świątek.

21 kwietnia zapraszamy również na „Kwartet” w reż. Mikołaja Grabowskiego. To jedna z tych sztuk, w której świetni aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania fundamentalne: o istotę teatru, bycia aktorem i istotę sztuki w ogóle. Ale niekoturnowo, lecz poprzez zabawę. W obsadzie spektaklu: Jan Frycz, Mikołaj Grabowski, Andrzej Grabowski i Jan Peszek

Najmłodszych widzów IMKI zapraszamy 7 i 8 kwietnia na bajkę „Momotaro”. To niezwykle zabawna i inteligentna sztuka familijna dla dzieci i ich rodziców, oparta na pastiszu kultury japońskiej, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. Opowiada historię przygód dzielnego chłopca Momotaro, który aby odczarować zaklęcie rzucone na rodziców przez złego demona Kudayasi musi zdobyć cudowną wodę z Góry Fuji. Momotaro wyrusza w podróż pełną przygód i czyhających na niego niebezpieczeństw. W obsadzie: Marcel Borowiec, Marcin Kalisz, Anna Paruszyńska, Wojciech Sikora, Sandra Staniszewska, Izabela Warykiewicz, Krzysztof Wieszczek

Ponad to w kwietniu na scenie IMKI gościnnie będzie można zobaczyć spektakl teatralny autorstwa Szymona Turkiewicza pt. „Fejs Bóg”. Spektakl został przygotowany przez Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Aresztem Śledczym Warszawa – Białołęka oraz Teatrem IMKA. Inscenizacji towarzyszyć będzie wystawa sztuki więziennej.

17 kwietnia zapraszamy widzów na gościnny spektakl „Kaszana zdalnie sterowana” w reż. Jerzego Satanowskiego. Jak mówi reżyserto poetycko-kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce nie pozbawiona akcentów uniwersalnych. Na scenie wystąpią: Żak Katarzyna, Tkacz Krystyna, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Artur Barciś i Arkadiusz Brykalski.

 

Weronika Nowak – Kawalec

Leave a Reply