51 Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2016

Tegoroczny PTMF KONTRAPUNKT rozpocznie się w Szczecinie już 15 kwietnia. Przez kolejne 10 dni na widzów festiwalu będą czekać spektakle, dyskusje, wystawy, koncerty czy tradycyjna już podróż do berlińskich teatrów.

 

15 kwietnia ruszy Mały Kontrapunkt, który jest skierowany do najmłodszych widzów festiwalu, natomiast już 18 kwietnia można będzie się wybrać do Filharmonii Szczecińskiej na koncert/performans Watermelon zespołu Sutari, a także odwiedzić wystawę 40/250 plakaty i premiery, przygotowaną z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Na część konkursową, która rozpocznie się 19 kwietnia, składa się 10 spektakli z Polski, Niemiec, Belgii i Austrii. Festiwal po raz kolejny wyjdzie poza teatralne sceny i wkroczy w miejską przestrzeń spektaklem plenerowym Ovids Traum Theater Anu z Berlina. W stolicy Niemiec będzie można zobaczyć trzy przedstawienia, w tym spektakl Bella Figura w reż. Thomasa Ostermeiera z Niną Hoss (m.in. Homeland) i Markiem Waschke (Nasze matki, nasi ojcowie). Oprócz tego na widzów jak zwykle będzie czekać szereg spektakli pozakonkursowych, Noc Performerów, Szczecińska Północ Teatrów, Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna, promocje publikacji, spotkania dyskusyjne, tym razem przyświecać im będzie hasło: „Nowy” teatr nie(po)rozumienia. Nowością będzie Teatroteka, projekcje osiągnięć „młodej” polskiej dramaturgii, które zostały zarejestrowane przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Na finał festiwalu zaprezentowany zostanie spektakl w reż. Moniki Strzępki nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU!

 

 

Szczecin, Berlin, 15-24 kwietnia

http://www.kontrapunkt.pl/

https://www.facebook.com/pages/KONTRAPUNKT-Przegl%C4%85d-Teatr%C3%B3w-Ma%C5%82ych-Form/119745971487940

Leave a Reply