Przejdź do treści
tinder polska

Siostra i cień w Kaliszu

Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu 23 kwietnia zaprasza na premierę sztuki Siostra i cień z tekstem i w reżyserii Joanna Gerigk. Scenografia i kostiumy – Jan Polivka, muzyka – Sebastian Ładyżyński.

Obsada: Jacek Jackowicz, Kama Kowalewska, Izabela Wierzbicka, Michał Wierzbicki

„Dzieci myślą, że dorośli wiedzą wszystko, aż do dnia kiedy, pytając o śmierć, spostrzegają, że albo dorośli boją się mówić o śmierci, albo, jeśli mówią prawdę, nic o śmierci nie wiedzą.

Tego dnia dzieci czują, że dorośli właściwie, nie z własnej winy, ich nie rozumieją. Tego dnia dzieci zaczynają pojmować, że żyć to coś bardzo dziwnego, ponieważ nikt nie rozumie, co to znaczy”. Françoise Dolto „Dzieciństwo”

 

Siostra i cień to spektakl przeznaczony dla młodych widzów, a także ich rodziców. Historia o siostrzanej miłości i stracie, opowiadana z perspektywy tych, którzy zostają i żyją dalej.

Kiedy jedna z bliźniaczek umiera, przy drugiej pozostaje jej cień. Dalej można się bawić. Tylko niektóre zabawy okazują się za trudne, na przykład zjadanie pączka na czas. Wszystko zmienia pojawienie się intrygującego, kulawego kangura z sąsiedztwa. Twórcy spektaklu chcą podjąć z młodymi widzami delikatną rozmowę na trudny temat. Bez strachu i tabu, w pogodnym tonie. Poprzez zabawę światłem i cieniem, w rytmie muzyki na fortepian, kontrabas i harfę celtycką, w scenografii inspirowanej twórczością Marca Chagalla.

Opr. Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply