WIOSNA w Teatrze Studio

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz Culture.pl, flagowa marka Instytutu Adama Mickiewicza zapraszają na spektakl „Wiosna” w reż. Leonardo Moreiry. Premiera odbędzie się 4 marca na Scena Malarnia.Spektakl jest efektem rezydencji Leonardo Moreiry w Teatrze Studio, współorganizowanej przez Culture.pl jesienią 2015 r. Jego wizyta była okazją do stworzenia razem z aktorami stołecznego Teatru koncepcji sztuki opartej o autorskie teksty Leonardo Moreiry. W drugiej połowie roku spektakl zostanie zaprezentowany brazylijskiej publiczności, w ramach projektu prezentacji polskiej kultury w Brazylii przygotowanej przez Culture.pl wraz z polskimi i brazylijskimi partnerami.

 

Jeśli przeszłość jest ulicą jednokierunkową, to teraźniejszość można niekiedy określić jako rozwidlenie drogi, która jest jeszcze przed nami. Ta idea stanowi założenie Wiosny Leonarda Moreiry, w której osobiste zdarzenie otwiera dwie różne perspektywy.

Wiosna może być czytana jako dwie równoległe sztuki, dziejące się w tym samym miejscu. Jak wyglądałyby chwile, które mogliśmy przeżyć, ale których nie przeżyliśmy? Czy sztuka może pokazać zarówno życie, jak i te niezaistniałe momenty?

Fikcja, sen, życzenie, prawda – wszystko to jest u Leonarda Moreiry kwestią perspektywy. To samo dotyczy relacji między przeszłością a teraźniejszością, wspomnieniem a urojeniem. Jego perspektywizm nie tylko relatywizuje przedmiotowość, lecz również bierze na cel w szczególności to, co niematerialne, przemijające i osobiste.

WIOSNA

TEKST I REŻYSERIA Leonardo Moreira

MUZYKA Marcelo Pellegrini

ASYSTENTKA REŻYSERA/PRODUKCJA Aura Cunha

PRZYGOTOWANIE AKTORÓW Fernanda Stefanski

SCENOGRAFIA I REŻYSERIA ŚWIATŁA Marisa Bentivegna

KOSTIUMY Chris Aizner

 

 

WYSTĘPUJĄ

Monika Krzywkowska, Marta Juras, Marcin Bosak,

Łukasz Simlat, Stanisław Brudny, Antoni Pawlicki (gościnnie)

 

PREMIERA 4 marca 2016, godz. 19.00

Leave a Reply