CÓRKA w MŁYNIE

Premiera nowej sztuki Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej CÓRKA już 13 grudnia na Scenie Staromiejskiej.

Barbara – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

 

Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL’em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście.

 

Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.

 

CÓRKA

 

Scenariusz i reżyseria:

Natalia Fijewska-Zdanowska

 

Obsada:

Joanna ŻÓŁKOWSKA

Zuzanna FIJEWSKA-MALESZA

 

Muzyka:

Filip Dreger

 

Kostiumy: Beata Borowska

Konsultacja scenograficzna/światło: Mikołaj Malesza

Produkcja: Agnieszka Kondraciuk

Sufler: Aleksandra Śliwińska

 

12 grudnia, sobota, godz. 19:00 /pokaz przedpremierowy/

13 grudnia, niedziela, godz. 19:00 – PREMIERA

15 grudnia, wtorek, godz. 19:00

Scena Staromiejska SCEK /Stare Miasto, Jezuicka 4/.

 

 

Teatr MŁYN jest niezależną sceną autorską, założoną przez Siostry Fijewskie. Działa od 2007 r. w Warszawie. Realizuje kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość

Leave a Reply