49. Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, 24-26 października 2015

W dniach 2426 października 2015 we Wrocławiu (w Teatrze PWST) odbędą się 49. Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Tym razem – w części międzynarodowej – zobaczymy aktorów z Litwy, Słowacji Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W programie, jak co roku, Dzień Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego Filia w Wrocławiu, podczas którego odbędą się premiery spektakli według tekstów Tadeusza Różewicza w wykonaniu Wiesława Komasy i Krzysztofa Gordona oraz promocja nowszej publikacji z serii „Czarna Książeczka z Hamletem”. W pierwszym dniu Spotkań będzie można zobaczyć dwa głośne monodramy w wykonaniu Jacka Poniedziałka i Kamila Maćkowiaka.

 

Do części międzynarodowej zaprosiliśmy aktorów z czterech krajów: Pipa Uttona z Wielkiej Brytanii, Aleksandra Rubinovasa z Litwy, Jurija Nevgemonnyja z Ukrainy i Petera Cizmara ze Słowacji. Każdy ze spektakli zagranicznych opowie o wyrazistych postaciach historycznych: Winstonie Churchillu, Józefie Stalinie, Johannie Wolfgangu von Goethe czy literackich jak Makbet.

Polski teatr jednego aktora, będzie miał reprezentację w trzech pokoleniach. W pierwszym dniu zaplanowano spektakle aktorów, których monodramy cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności – Kamila Maćkowiaka i Jacka Poniedziałka, a w trzecim w ramach Dnia PWST Filia we Wrocławiu – nowy spektakl Agaty Kucińskiej Exodus”, etiudy studentów PWST (Wydział Aktorski i Lalkarski) oraz premierowe spektakle zrealizowane na podstawie twórczości Tadeusza Różewicza czyli „Różewiczogranie” w wykonaniu Wiesława Komasy i spektakl „Śmieszny staruszek” z Krzysztofem Gordonem w roli głównej.

Po spektaklu Wiesława Komasy odbędzie się promocja trzynastej publikacji z serii Czarna Książeczka z Hamletem zatytułowanej „WĘDROWANIE… Jednoosobowy teatr Wiesława Komasy” autorstwa Katarzyny Flader-Rzeszowskiej.

Łącznie we Wrocławiu zostanie zaprezentowanych 21 spektakli, które będzie można zobaczyć bezpłatnie.
(Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc na spektakle (od 6.10 do 22.10.) pod numerem: 71 34 2 22 91 lub osobiście w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej OKiS, Rynek-Ratusz 24).

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej 59.

16. Prezentacja Monodramów na Dolnym Śląsku obejmie pięć miast: Bolesławiec (27.10.), Jawor (27.10.), Legnicę (27.10.), Oławę (27.10.) i Wałbrzych (23.11.).

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy WROSTJA: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie. Filia we Wrocławiu oraz Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru
współorganizacja: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

Spotkania odbywają się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia i Międzynarodowego Instytutu Teatralnego UNESCO.

www.wrostja.pl

www.facebook.com/WROSTJA

Leave a Reply