Szalone Dni Muzyki po raz szósty

Pasje serca i duszy – tak organizatorzy festiwalu nazwali Szalone Dni Muzyki, które odbędą się w Warszawie od 25 do 27 września 2015. Podczas trzech dni odbędzie się 60 koncertów, na których wystąpi 950 artystów.

 

Na tegorocznym festiwalu odbywającym się – jak zwykle – w czterech salach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz w namiocie koncertowym ustawionym na Placu Teatralnym można będzie usłyszeć bardzo wiele gatunków muzycznych w różnych składach wykonawczych – począwszy od kantat Johanna Sebastiana Bacha po elektroniczne eksperymenty Murcofa, a także zwroty w stronę kina, animacji, czy tańca.

Organizatorzy: Orkiestra Sinfonia Varsovia, francuskie C.R.E.A. (Centre de Réalisations et d’Études Artistiques à Nantes) oraz Fundacja Ogrody Muzyczne przy współpracy Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i MKiDN jak co roku przygotowali znakomity, obszerny program artystyczno – edukacyjny festiwalu, który zachęca do słuchania i uprawiania muzyki tak dorosłych, jak i dzieci.
Oferta dla najmłodszych staje się zresztą z roku na rok coraz bogatsza, co jest zasługą przede wszystkim Orkiestry Sinfonia Varsovia, która od wielu lat konsekwentnie realizuje politykę upowszechniania kultury muzycznej oraz promuje młode talenty. Przejawia się to m.in. w zapraszaniu na festiwal młodzieżowych orkiestr ze szkół muzycznych Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Opola, Łodzi, Częstochowy, Inowrocławia i Bielska-Białej.

Poza koncertami można będzie też uczestniczyć w takich wydarzeniach jak

Spotkania z instrumentami, na których będzie można spróbować swoich sił na różnych instrumentach muzycznych, czy uczestniczyć w spotkaniach Mój Mistrz.
Szalone Dni Muzyki to największy na świecie festiwal (jego autorem jest René Martin) popularyzujący muzykę klasyczną, realizowany od 1994 roku we Francji, Hiszpanii, Japonii, Polsce, a od tego roku także w Rosji.

 

Więcej – www.szalonednimuzyki.pl / www.follejournee.pl

Leave a Reply