Teatr 6. piętro na Przystanku Woodstock

Znakomicie przyjęto Teatr 6.piętro, który w dniach 30 lipca i 1 sierpnia gościł na 21 Przystanku Woodstock z „Central Park West” – komedią Woody’ego Allena” w reżyserii dyrektora artystycznego Teatru – Eugeniusza Korina.

Prezentowanym w nocy z 30 lipca na 1 sierpnia spektaklem „Central Park West” zamknęliśmy program drugiego dnia Festiwalu. Uczestnicy, podobnie jak przed rokiem, okazali ogromne zainteresowanie i zaangażowanie w naszą obecność na Woodstocku, wypełniając widownię namiotu Akademii Sztuk Przepięknych w rekordowym czasie kilkunastu sekund. Ponad pięciotysięczna publiczność, zgromadzona w namiocie ASP oraz przed telebimami doceniła spektakl entuzjastycznym odbiorem i gromkimi owacjami. Po brawach widzowie odśpiewali zgromadzonemu na scenie zespołowi Teatru życzenia „Stu lat”!Była to druga wizyta Teatru 6.piętro na Woodstocku, po ubiegłorocznym pokazie „Boga Mordu”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Eugeniuszem Korinem i zespołem aktorskim spektaklu – Małgorzatą Foremniak, Michaliną Sosną, Joanną Żółkowską, Piotrem Gąsowskim i Wojciechem Wysockim, które odbyło się w sobotę w ramach cyklu „Goście ASP”. Rozmowę prowadzoną przez Piotra „Makaka” Szarłackiego rozpoczął Jurek Owsiak, składając podziękowania aktorom i podkreślając wagę obecności Teatru na Woodstocku, sukces frekwencyjny oraz przepływ wzajemnych inspiracji. Twórcy podkreślali unikatową atmosferę, towarzyszącą prezentacji spektaklu na Festiwalu oraz wyjątkowość woodstockowej publiczności. W dalszej części spotkania głos zabrali uczestnicy Festiwalu, pytając, między innymi, o rangę scenicznego aktorstwa wśród różnych dostępnych modeli uczestnictwa w kulturze i rozrywce. Ważnym wątkiem spotkania była kwestia tabloidyzacji kultury masowej oraz kwestia samorozwoju i poszukiwania osobnych sposobów uczestnictwa w kulturze, zdominowanej przez masowe media.

Pobyt Teatru 6.piętro zakończyły wspólne fotografie twórców, festiwalowych wolontariuszy i uczestników. Towarzyszyły im zapewnienia o chęci kontynuowania współpracy Teatru 6.piętro i Przystanku Woodstock, podczas przyszłych edycji imprezy.

Dawid Mlekicki
Fot. Magda Pawluczuk.

Leave a Reply