3. Koszalińskie Ogólnopolskie DNI MONODRAMU – DEBIUTY „Strzała Północy 2015”

Jako organizatorzy festiwalu zadebiutowaliśmy w 2013 roku, wiemy więc jak ważny jest ten moment inicjacji, który zawsze w istotny sposób rzutuje na dalsze poczynania. Nasz debiut na tyle się powiódł, że powtórzyliśmy imprezę rok później. Teraz zaś, bez lęku przed mocą sprawczą zawołania „do trzech razy sztuka”, z radością informujemy, że trzeci festiwal Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2015” organizowany przez Stowarzyszenie Teatr Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie odbędzie się w dniach 17-19 września 2015 roku.

Podczas festiwalu zostanie rozegrany turniej debiutów w monodramie. O Nagrodę Główną oraz, przyznawaną przez radę artystyczną festiwalu, statuetkę „Strzała Północy” ubiegać się mogą zarówno debiutujący aktorzy, jak i debiutujący w tej trudnej sztuce teatru reżyserzy, dramaturdzy, radiowi realizatorzy dźwięku oraz tancerze i twórcy choreografii.

Turniej ma formę otwartą i mogą w nim rywalizować monodramy zgłoszone przez teatry, instytucje kultury, stowarzyszenia, niezależne grupy artystów a także indywidualnych twórców. W turnieju mogą brać udział przedstawienia teatrów: „żywego planu”, radia, telewizji oraz tańca. Termin premiery zgłoszonych przedstawień nie ma znaczenia – mogą w nim brać udział spektakle wznowione.

 

Festiwal organizowany jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Koszalinie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego, Centrum Kultury 105, Pałacem Młodzieży oraz Polskim Radiem Koszalin (patronat medialny).

Radę artystyczną tegorocznego festiwalu tworzą: Aleksandra Dziurosz – Warszawski Teatr Tańca, Wiesław Geras – dyrektor artystyczny Wrocławskich i Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora (przewodniczący jury), Zdzisław Derebecki – Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i Marek Kołowski – autor i realizator projektu „Dni Monodramu – Debiuty”, dyrektor festiwalu. Wsparcie programowe: Ewa Wycichowska – Polski Teatr Tańca w Poznaniu i Janusz Kukuła – Teatr Polskiego Radia w Warszawie.
Szczegóły organizacji turnieju zawarte są w regulaminie, a ten razem z kartą zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej w zakładce „festiwal monodramu”

www.teatrdialog.koszalin.pl

Marek Kołowski

Leave a Reply