Premiera i klaunada na otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu

W piątek, 5 czerwca, na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego rozpoczyna się XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Otworzy go premiera spektaklu „Marcel” w reżyserii Lionela Menarda. W sobotę polskiej publiczności zaprezentuje się słynny klaun Aleksiej Mironow w komediowym programie „Bon Voyage”.

 

5. czerwca godzina 19.00

Scena Na Woli Teatru Dramatycznego

MARCEL” Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy – Polska

Jest styczeń 1991 kiedy prezentuję Marcelowi Marceau swoją etiudę reżyserską. Ma to być krótki mimodram opowiadający o życiu lokalnej szkoły na przedwojennej wsi.

Jak ją zatytułowałeś? –  zapytał

– „Klasa” proszę pana.

Doskonale pamiętam tę ciszę, która zapadła, Mistrz wrócił myślami do swojego dzieciństwa, przeczuwał u kresu tej pięknej epoki tragiczny ciąg dalszy. Wojna miała wszystko unicestwić.

Lionel, byłoby dobrze gdyby na końcu tej sztuki dzieci dorosły, potem postarzały się i wtedy przypomniały sobie o straconych złudzeniach z młodości.

To musiało bardzo leżeć mu na sercu, bo długo zachęcał mnie do kontynuowania tej pracy. Aby oddać mu hołd, wskakuję do tej rzeki… wyobrażam sobie jego przenikliwe spojrzenie i lekki uśmiech. „Klasa” nazywa się dzisiaj „Marcel”, Panie Marceau, wyruszamy…- mówi Lionel Menard

Scenariusz i reżyseria: Lionel Menard

Scenografia/ kostiumy: Lionel Menard

Oprawa muzyczna: Franck Gervais

Występują: Ewelina Grzechnik, Marta Grądzka, Paulina Szczęsna, Paweł Kulesza, Ireneusz Wojaczek, Bartłomiej Ostapczuk.

Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy jest grupą teatralną tworzoną przez aktorów od lat związanych z Warszawskim Centrum Pantomimy. Spektakle Teatru realizują twórcy sztuki pantomimy z całego świata. Dzięki połączeniu umiejętności aktorów oraz wyobraźni i doświadczenia zapraszanych twórców staramy się ukazać, jak wiele Sztuka Pantomimy ma do zaoferowania współczesnemu widzowi

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy

6. czerwca godzina 19.00


Scena Na Woli Teatru Dramatycznego


BON VOYAGE” Aleksiej Mironow – Rosja / Niemcy

Aleksiej Mironow to światowej sławy klaun, który występował m.in., w słynnym Cirque de Soleil. Wykształcił unikalny styl, dzięki któremu dotarł na światowy szczyt współczesnej komedii fizycznej i klaunady.

Spektakl Aleksieja Mironowa „Bon Voyage” prezentowany jest przez mima, klauna rozbudzającego w widzach całe spektrum uczuć, od wybuchów śmiechu po refleksyjny smutek. Mironow balansuje na granicy zakłopotania i komizmu, poezji i codzienności. Jego postaci często znajdują się w dziwnych miejscach i nietypowych sytuacjach. Jego komiczne występy oczarowały publiczność teatralną, kabaretową i festiwalową na całym świecie. Niekończąca się improwizacja, nowe akcenty i niespodziewany rozwój zdarzeń składają się na jedyne w swoim rodzaju połączenie.

Bilety

www.bilety.teatrdramatyczny.pl

22 632 24 78

kasa@teatrdramatyczny.pl

Leave a Reply