Trwa rekrutacja do Szkoły Krytyki Teatralnej

Ruszyła rekrutacja uczestników do 2. Szkoły Krytyki Teatralnej. To intensywny 10-dniowy wakacyjny kurs dla młodych recenzentów organizowany przez Portal Teatralny.pl i Fundację Teatr Nie-Taki. W trakcie Szkoły warsztaty przeprowadzą redaktorzy, wykładowcy i praktycy teatralni: Piotr Cieplak, Łukasz Drewniak, Marzena Gabryk, Katarzyna Knychalska, Mirosław Kocur, Wawrzyniec Kostrzewski, Janusz Majcherek, Piotr Olkusz i Tomasz Rodowicz. Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 maja.

Zajęcia skierowane są do studentów i absolwentów kierunków humanistycznych (do 30 roku życia), którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia recenzenckie i chcą rozwijać swoje umiejętności z zakresu krytyki teatralnej. Na program zajęć złożą się autorskie warsztaty i wykłady: warsztat krytyka teatralnego, recenzowanie dramaturgii najnowszej, redagowanie i skład gazety, historia teatru w pigułce. Odbędą się także spotkania z reżyserami, którzy opowiedzą o specyfice pracy twórczej i relacji praktyków z krytykami.

Kurs odbędzie się w terminie od 12 do 22 lipca 2015 r. w miejscowości Sienna (Kotlina Kłodzka, województwo dolnośląskie). Uczestnicy zajęć zamieszkają w Hotelu Górskim, malowniczo położonym na zboczach Czarnej Góry w Masywie Śnieżnika. Udział w Szkole Krytyki Teatralnej jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają tylko częściowy koszt noclegów i wyżywienia w wysokości 400 zł (dojazd we własnym zakresie).

Chęć udziału w zajęciach można zgłaszać do 30 maja. Aby się zapisać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://teatralny.pl/szkola. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach naboru organizatorzy poinformują uczestników do 10 czerwca.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Leave a Reply