Agata Zubel w Operze Krakowskiej

Agata Zubel to jedna z najwybitniejszych artystek awangardowych o światowej renomie! Śpiewaczka, która z powodzeniem łączy karierę wokalną z komponowaniem wystąpi w spektaklu pt. „Cabaret lunaire” 21 i 22 lutego 2015, godz. 18.30 w Operze Krakowskiej! Premiera spektaklu „Cabaret lunaire” opartego na utworach Arnolda Schönberga w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego odbyła się w 2013 roku. Swoją kreacją śpiewaczka zyskała wówczas wielką przychylność widzów i krytyki.

 

„Nie tylko doskonale wiedziała, o czym śpiewa po niemiecku, lecz także oddawała każdy niuans, prezentując nienaganną dykcję i perfekcyjną intonację. Jako smutny, a jednocześnie demoniczny Pierrot dała pokaz wysokiej próby aktorstwa.” Mateusz Borkowski, „Gazeta Wyborcza”, 25.02.2013

Warto również przypomnieć, iż w trakcie przedstawienia na tablicy świetlnej pojawi się tekst Pierrota lunaire w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka, twórcy Nowej Fali, którego żegnaliśmy niecałe dwa miesiące temu. Agacie Zubel w spektaklu towarzyszą: Iwona Socha, Karolina Wieczorek, Krzysztof Kozarek i Adam Zdunikowski, a także tancerze oraz Zespół Kameralny Opery Krakowskiej.

Leave a Reply