Premiera „Kochaj i tańcz” w Chorzowskim Centrum Kultury

Już jutro, 6 lutego, w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się premierowy pokaz musicalu KOCHAJ I TAŃCZ na podstawie książki Manuli Kalickiej Kochaj i tańcz 20 lat wcześniej. Będzie to pierwszy z dwóch premierowych pokazów – jako, że na scenie pojawią się dwie obsady, warto wybrać się na spektakl co najmniej dwa razy.

Po sukcesie autorskiego musicalu Gwiazda, który w ubiegłym roku przygotowała trójka twórców: Aleksandra Konior (przygotowanie wokalne), Alina Moś-Kerger (tekst i reżyseria) i Tomasz Mich (choreografia i reżyseria), przyszedł czas na kolejną dawkę energii, muzyki, tańca i niezwykłych młodych talentów. Alinę Moś-Kerger, która tym razem zajęła się opracowaniem scenariusza, w roli reżysera zastąpił Tomasz Owczarek. To on, do spółki z Tomaszem Michem, odpowiada za ostateczny kształt spektaklu. Scenografię przygotowali Joanna Barnaś-Wójcik i Aleksander Hadryś. Na scenie pojawią się członkowie Studia musicalowego STEP Tomasza Micha oraz młodzi artyści wyłonieni w drodze castingu. Producentem spektaklu jest Chorzowskie Centrum Kultury.

 

Kochaj i tańcz to opowieść oparta na fabule filmu tanecznego Kochaj i tańcz z 2009 roku. Powieść Manuli Kalickiej – i adaptacja Aliny Moś-Kerger – rozwija historię Basi i Janka, rodziców Hani, głównej bohaterki filmu, nie rezygnując z opisania losów Hani i Wojtka. Akcja rozgrywa się w dwóch planach, współcześnie i 20 lat temu. O ile w filmie czy książce takie „skakanie” po dekadach nie stanowi problemu, o tyle w teatrze, stanowić może większe wyzwanie. Zważywszy, że scenie znów ma być tłoczno, dynamicznie i bardzo wesoło, choć nie bezrefleksyjnie, wygląda na to, że Chorzowskie Centrum Kultury przygotowało dla swoich widzów kolejne niezwykłe widowisko.

Więcej informacji i rezerwacja biletów: natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 78/63.

Leave a Reply