Trzy pytania do laureatki I edycji konkursu – rok później

Wkrótce upłynie rok od zakończenia I edycji Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzję dla młodego krytyka. Laureatką została Alicja Müller, kierująca oddziałem TEATRALIÓW w Krakowie, ale wywodząca się z Gdyni. Laureatce zadaliśmy teraz 3 pytania:

1. Skąd dowiedziała się Pani o konkursie im. Andrzeja Żurowskiego?rsz_01 (Kopiowanie)
O konkursie dowiedziałam się pocztą pantoflową – od koleżanki z redakcji.

2. Jak wspomina Pani spotkanie nominowanych i galę wręczenia Nagrody podczas festiwalu R@port w Gdyni?
To zdecydowanie jedno z najfajniejszych wspomnień z zeszłego roku (a konkurencję ma mocną!). Żałuję tylko, że nie przygotowałam sobie wcześniej jakiejś zgrabnie skrojonej mowy dziękczynnej albo chociaż dowcipu (polecam taką praktykę wszystkim przyszłym finalistom, bo szok nie zawsze służy zdolnościom krasomówczym). A najbardziej pamiętam owacje na stojąco mojego taty – już bardziej nie mógłby się chyba cieszyć, nawet gdybym dostała Oscara.

3. Co się zmieniło w Pani życiu zawodowym (recenzenckim) i planach na przyszłość przez ten rok od otrzymania Nagrody?
Dalej ochoczo działam w „Teatraliach”. Miałam też okazję pobawić się, na poważnie, w jurorkę na festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie oraz rozpocząć zabawę z pracą magisterską – zajmuję się w niej autobiografiami tancerzy. Niebawem rozpocznę rezydencję w Starym Browarze w Poznaniu, a rozmów o tym, co się stanie, jak już szczęśliwie się obronię, chwilowo unikam

Leave a Reply