Adam Sajnuk o RUBY

Przed premierą futurystycznej komedii romantycznej RUBY w Teatrze WARSawy (11 lutego), na motywach scenariusza filmowego Ruby Sparks Zoe Kazan, o przygotowywanym spektaklu mówi autor adaptacji teatralnej i reżyser ADAM SAJNUK:

„Robię futurystyczną komedię romantyczną, idąc tropem filmowym. To nowy gatunek, który łączy obyczajowość, nadzwyczajne zdarzenia, melodramat, a wszystko to w opakowaniu science fiction. Wybrałem ten konkretny film, bo należy do tego nurtu, a jest nieznany.

 

RUBY to baśń fantasy. Bohater pisze o dziewczynie swoich marzeń i nagle ta dziewczyna pojawia mu się w domu, a on może na stronicach powieści wpływać na nią, trochę jak Pan Bóg. Decyduje kim ona jest i jaka jest dla niego”.

 

Adam Sajnuk

jeden z najciekawszych polskich reżyserów teatralnych. Założyciel, aktor i reżyser Teatru Konsekwentnego, obecnie dyrektor artystyczny Teatru WARSawy. Wyreżyserował kilkadziesiąt spektakli, w niektórych także grał (m.in. wystawiany ponad 1200 razy „Zaliczenie. Lekcja”, „Kochankowie z sąsiedztwa”, „Sztuka”, „Zaklęte rewiry”). Za reżyserię „Kompleksu Portnoya” (wspólnie z Aleksandrą Popławską) otrzymał Feliksa warszawskiego. Jego ostatnie spektakle w Teatrze WARSawy to „Dziwka z Ohio” i „Ofiara” (w którym gra główną rolę). Reżyseruje także poza rodzimym Teatrem – ma na koncie spektakle w Teatrze Polonia, Och-Teatrze, Teatrze Syrena i Ateneum.

Leave a Reply