Sezon 2014/2015 w Teatrze Wybrzeże

Trwa sezon artystyczny 2014/2015 w Teatrze Wybrzeże. Za nami niezwykle udana premiera MARII STUART Friedricha Schillera w reżyserii Adama Nalepy oraz równie doceniona przez publiczność i znawców premiera TRANSMIGRAZIONE DI FERMENTI D’AMORE. Przed nami jeszcze sześć niezwykle ciekawych i zróżnicowanych propozycji repertuarowych.

Właśnie rozpoczęły się próby do teatralnej adaptacji jednej z najgłośniejszych i najgoręcej dyskutowanych dwudziestowiecznych polskich powieści – PRZEDWIOŚNIA Stefana Żeromskiego w reżyserii Natalii Korczakowskiej z Piotrem Biedroniem w roli Cezarego Baryki. Premiera odbędzie się w marcu na Scenie Malarnia. TRESOWANE DUSZE – o środowiskach dziennikarskich i prasowych manipulacjach – to jedna z mniej popularnych sztuk wybitnej dramatopisarki Gabrieli Zapolskiej, co nie znaczy, że mniej interesująca, czy mniej drapieżna niż jej najczęściej wystawiane utwory. Tę premierę w reżyserii Adama Orzechowskiego zaplanowaliśmy na kwiecień.

A już w maju na deskach Teatru Wybrzeże BARBARA I KAROL NA ŁONIE NATURY Michele Riml, czyli plenerowa tym razem, a nie hotelowa przygoda bohaterów największego wybrzeżowego przeboju ostatnich lat – SEKSU DLA OPORNYCH – którego realizację autorka, zachwycona naszym przedstawieniem, złożyła w ręce tej samej ekipy: Janda-Kolak-Baka! Prawdopodobnie również w maju zaprezentuje swoje nowe przedstawienie Ewelina Marciniak, chyba najbardziej interesująca młoda polska reżyserka, od niedawna etatowo związana z naszym teatrem. A latem również po polsku, bo większość premier tego sezonu przygotowujemy w ramach obchodów jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce i ogłoszonego przez MKiDN oraz Instytut Teatralny konkursu Klasyka Żywa – dwie kolejne premiery: w lipcu MURZYN WARSZAWSKI, pierwsza powojenna inscenizacja popularnej w międzywojniu komedii Antoniego Słonimskiego, zaś w sierpniu adaptacja monumentalnej powieści Bolesława Prusa FARAON – tego trudnego, ale jakże fascynującego zadania podjął się Adam Nalepa!

 

Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

PREMIERY W SEZONIE 2014/2015

MARZEC

Stefan Żeromski
PRZEDWIOŚNIE
Reżyseria: Natalia Korczakowska
Scena Malarnia

KWIECIEŃ

Gabriela Zapolska
TRESOWANE DUSZE
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scena Malarnia

MAJ

Michele Riml
BARBARA I KAROL NA ŁONIE NATURY (tytuł roboczy)
Reżyseria: Krystyna Janda
Scena Kameralna

LIPIEC

Antoni Słonimski
MURZYN WARSZAWSKI
Reżyseria: Paweł Aigner
Scena Letnia

SIERPIEŃ

Bolesław Prus
FARAON
Reżyseria: Adam Nalepa
Duża Scena

--  Grzegorz Kwiatkowski

Leave a Reply