Jelenia Góra: O Karskim i zupełnie nie jego żonie

W Teatrze im. C. K .Norwida w Jeleniej Górze w Sylwestra, 31 grudnia 2014 odbyła się na Scenie Studyjnej premiera sztuki Miro Gavrana Mąż swojej żony w reżyserii Henryka Adamka.

Opis: To dość nieoczekiwane wydarzenie, gdy mężczyzna spotyka… męża swojej żony. Bohaterowie po wybuchu pierwszych gwałtownych emocji powoli nawiązują nić porozumienia, by w końcu stać się powiernikami swoich rozterek. A dotyczą one nikogo innego jak ich wspólnej żony. Miro Gavran, jeden z najwybitniejszych chorwackich dramatopisarzy, nie szczędzi dowcipu i błyskotliwego dialogu pełnego nagłych zwrotów akcji i zabawnych point. Dwóch mężczyzn na skraju żałości, gniewu i euforii. Mieszanka wybuchowa.

Występują: Piotr Konieczyński z Jackiem Grondowym.

27 stycznia teatr jeleniogórski w swoim foyer (tu zwanym „przestrzenią kreatywną”) wystąpi z premierą sztuki Szymona Bogacza Karskiego historia nieprawdziwa w reż. Julii Mark.

Na stronie teatru czytamy: Jest rok 1943, II Wojna Światowa. Jan Karski po raz kolejny przedostaje się na Zachód do Anglii. W swojej głowie ma plany państwa podziemnego, tysiące instrukcji, obrazów wojennych z okupowanej Polski, ale przede wszystkim obraz jeden, najważniejszy, którego nigdy nie zapomni – obraz tysięcy mordowanych Żydów, których widział na własne oczy w obozie, w getcie. Karski niczego nie musi ubarwiać, on po prostu opowiada o…

Obsada: Agata Grobel, Bogusław Kudłek, Robert Mania.

Natomiast na 14 lutego 2015 zapowiadana jest premiera sztuki Miłość i polityka Pierre’a Sauvilla.

Opr. Ewa Sośnicka- Wojciechowska

Leave a Reply