Kamińska, Konarska i Sobiesiak z Nagrodą Nardellego

Sekcja Krytyków ZASP uhonorowala Nagrodą im. Andrzeja Nardellego w sezonie 2013/2014 trzy aktorki:

Karolinę Kamińską za rolę Jennefer w spektaklu „W mrocznym mrocznym domu” Neila LaBute’a, w reżyserii Marcina Hycnara na Scenie Miniatura Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,

Julię Konarską za rolę Maniusi/Krysi Traktorzystki w spektaklu „Niech no tylko zakwitną jabłonie” Agnieszki Osieckiej, w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie,

Julię Sobiesiak za rolę Dory w spektaklu „Witaj, Dora” Lukasa Bärfussa, w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego,  w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Sekcja Krytyków Teatralnych postanowiła także przyznać wyróżnienie Bartoszowi Gelnerowi za rolę zagraną w spektaklu „Kabaret warszawski” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, w Teatrze Nowym w Warszawie.

O spektaklu i roli za którą Julia Konarska otrzymała laur Nardellego pisaliśmy w „Yoricku”:

„Kościelniak tchnął w scenariusz Osieckiej nowego ducha. Wielkie brawa zbiera Olga Sarzyńska, za nowatorską interpretację Rebeki i Piosenki o mojej Warszawie. Ale zasłużone oklaski należą się wszystkim wykonawcom, także debiutującej w tym spektaklu Julii Konarskiej (Krysia Traktorzystka)”.

Leave a Reply