Teatr gorzowski budzi widzów

Nowy sezon artystyczny Teatr Osterwy w Gorzowie Wlkp. rozpoczyna festiwalowo i tradycyjnie od dwunastu lat kampanią OBUDŹ SIĘ.

We wrześniu wystąpiliśmy na dwóch festiwalach: Nówka Sztuka i Ogólnopolskim Festiwalu Talia 2014. Pierwszy to przegląd najlepszych inscenizacji współczesnych polskich tekstów dramatycznych, gdzie zakwalifikowaliśmy się do finału ze spektaklem Ony w reż. Aliny Moś-Kerger. 18 września mieliśmy swój pokaz w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Na Talię do Tarnowa pojechaliśmy z Wesołymi kumoszkami z Windsoru Williama Szekspira w reż. Jacka Głomba.

 

W ramach tegorocznej Miejskiej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej OBUDŹ SIĘ młodzież z miasta Gorzowa będzie mogła obejrzeć w tym roku dwa spektakle: Ony Marty Guśniowskiej oraz Nieobecnych, autorski spektakl Dariusza Lewandowskiego. Ideą przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych osób do konstruktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania swoich pasji, zainteresowań, talentów oraz popularyzowanie stylu życia wolnego od nałogów.

Po raz XXXI w listopadzie odbędą się Gorzowskie Spotkania Teatralne. Program zapowiada się bardzo zróżnicowany. Zjadą do nas teatry z Warszawy, Krakowa, Zielonej Góry i Legnicy. Gorzowska publiczność w ramach festiwalu zobaczy sześć spektakli: 32 omdlenia, Zbrodnia z premedytacją, Niech no tylko zakwitną jabłonie, Piaf, Wielki John Barrymore oraz Łemko.

Pierwszą premierą Teatru Osterwy w tym sezonie będzie jedna z najpiękniejszych baśni H. CH. Andersena, Królowa śniegu . Reżyserii tej niezwykłej opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych podjął się Jan Tomaszewicz. Premiera planowana jest na 4 grudnia 2014 r.

Rok zakończymy w noc sylwestrową premierą Amoroso, autorskim spektaklem Artura Barcisia, który zakochany w melodyjnych włoskich piosenkach z lat 60 i 70 stworzył to muzyczne widowisko, w którym zabiera nas w sentymentalną podróż do Italii. Słynne przeboje takie jak : Che Sara, Tornero, Mambo Italiano, Azzurro, Portofino, Volare, Gigi Amoroso i wiele innych układają się w piękną i mądrą historię o miłości, która nigdy nie przemija.

Ewa Kunicka

Leave a Reply